Вчені створили тату-батарейку, яка дозволить заряджати гаджети потом Автор: lesya · Опубліковано: 17.08.2014 13:49 · Розділ: Нові технології

Вченим не дає спокою той факт, що енергія, яку ми виробляємо в процесі нашої життєдіяльності, витрачається даремно. І це в той час, коли весь світ зайнятий пошуком альтернативних джерел енергії!

І ось недавно вчені відшукали ще один варіант рішення цієї проблеми – вони придумали, як заряджати телефони та інші гаджети за допомогою енергії, виробленої нашим організмом під час тренувань у спортзалі.

Технологію було представлено на черговому засіданні Американського хімічного товариства. Вона являє собою особливе татуювання, яке є свого роду біологічною батареєю, здатною перетворювати піт, що виділяється нашим організмом під час фізичних навантажень, в енергію, яку й можна буде використовувати для підзарядки гаджетів.

В якості пального для батареї використовуватиметься лактат, або молочна кислота, яка в достатній кількості міститься в поті людини, що утворюється під час виконання фізичних вправ та занять спортом.

Як твердять розробники технології, сфера, в якій застосовуватимуться біобатареї, надзвичайно широка. В недалекому майбутньому ці технології зможуть служити для забезпечення необхідною енергією монітори серцевого ритму, електронні годинники, а згодом навіть смартфони.

Під час занять у спортзалі татуювання перетворюватиме молочну кислоту з поту в енергію (фото з сайту tattook.ru)
Під час занять у спортзалі татуювання перетворюватиме молочну кислоту з поту в енергію (фото з сайту tattook.ru)


Професор університету Каліфорнії Веньчжао Цзя, під керівництвом якої і проходила розробка біо-батареї, зазначила, що створений ними пристрій є першим, який для своєї роботи використовує людський піт.

Як уже зазначалося вище, суть винаходу – в тому, що тату-батарея використовуватиме фермент, який забирає у лактату електрони, генеруючи таким чином слабкий електричний струм.

Пристрій вже пройшов випробування, і в рамках цих випробувань добровольці займалися на велотренажері. Їм вдавалося виробити струм в розмірі сімдесяти мікроват на кожний квадратний сантиметр шкіри. І що цікаво: менш треновані люди виробляли під час занять більший струм, що пояснюється тим, що їхні організми виробляли більше молочної кислоти.

Дослідники вживили невеликий датчик в тонку плівку, яку можна прикріпити на тіло, як тимчасове татуювання. Цей датчик містить фермент, що дозволяє виловлювати електрони з лактату, в результаті чого генерується електричний струм, щоправда, невеликої потужності. Та все ж якщо покрити площею велику ділянку шкіри, енергії можна виробляти достатньо для підзарядки смартфону.

Джерело: http://www.topnews.ru/news_id_70441.html

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.