Заради мистецтва китайська художниця 36 днів спатиме на ліжку з колючого дроту Автор: lesya · Опубліковано: 16.08.2014 12:52 · Розділ: Культура

На що тільки не підуть люди заради мистецтва. Навіть якщо доведеться терпіти біль і страждання, вправні і віддані своїй справі митці не зупиняться, адже, як і краса, високе теж потребує жертв.

Власне, на такі жертви й готова піти одна китайська художниця, що має більше місяця спати на ліжку з металевого дроту. Ліжко Чжоу Цзе виготовить власноруч – це буде її нова скульптурна робота, яку художниця завершить якраз в період дивного перфомансу, що триватиме з девятого серпня по тринадцяте вересня.

Незвичний арт-проект проходить у Пекіні, і він отримав назву «36 днів». Власне, протягом цих тридцяти шести днів Чжоу Цзе не тільки спатиме на своєму творінні: вона спілкуватиметься з відвідувачами, прийматиме журналістів та демонструє роботи, над створенням яких працювала раніше. До речі, деякі роботи ще належить завершити, що й робить художниця під час виставки, одночасно демонструючи, скільки старань і праці вимагає створення творів мистецтва з дроту.

Спершу художниця вирішила спати на цвяхах повністю оголеною, та згодом, коли виставкою зацікавилися міжнародні ЗМІ, вона вирішила, що краще все ж буде прикрити сороміцькі місця спідньою білизною.

Художниця зізнається, що не мала наміру влаштовувати щось незвичайне, а просто захотіла показати все своє життя в рамках одного короткого шоу. Чжоу каже, що може спати як в одязі, так і без нього, і що ці рішення приймаються спонтанно. А ще вона каже, що в звичайних умовах часто спить голою. Просто людина відчуває набагато інтенсивніший контакт з ліжком, коли їй не заважає одяг.

Саме тому на церемонії відкриття виставки художниця скинула з себе все вбрання. Її друг сказав, що справжні митці не засудять відверту експозицію, а, навпаки, спробують зрозуміти, що ж хотіла показати світові Цзе.

У кымнаті, в якій проходить виставка, є все необхідне для життя китаянки. Приміщення для експозиції надала Пекінська виставкова галерея, вона ж забезпечила Чжоу їжею на місяць, кількома комплектами вбрання, трьома прозорими сміттєвими відрами та мобільним телефоном.

Шанувальники творчості Чжоу Цзе вважають, що під час свого шоу їхній кумир досягає стану духовного просвітлення. В коментарях можна знайти багато буддистських текстів, хоча сама Чжоу ні з Буддою, ні з будь-ким іншим себе не асоціює.

До речі, кожен з відвідувачів отримує можливість полежати на ліжку Чжоу, щоб переконатися, що виготовлене воно справді з міцного, твердого і колючого дроту, об який можна поранитися.

Джерело: http://www.newsru.co.il/rest/15aug2014/zhou_jie_116.html

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?