Вчені створили мікрочіп, що здатен одночасно здійснювати більше тисячі реакцій Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.08.2009 16:22 · Розділ: Нові технології

Майже вся хімічна апаратура може тепер вміститися на площі, що своїм розмірами не перевищує поштову марку. Століттями вчені проводили експерименти і будували для цих цілей величезні лабораторії, але дослідники майбутнього, найімовірніше, будуть просто вставляти мікрочіп в комп'ютер. Щоб втілити цю ідею в реальність, багато різнопланових фахівців з університету Каліфорнії працюють не покладаючи рук. Їм вже вдалося створити керований звичайним комп'ютером мікрочіп, який одночасно виконує більше тисячі хімічних реакцій. Подібне диво здатне практично самостійно виявити навіть, скажімо, потенційні ліки від раку.

Принцип дії мікроскопічної лабораторії полягає в наявності каналів, насосів, сепараторів, тощо, в які подаються найдрібніші кількості певної речовини, що потім аналізуються "розумним чіпом". Щоб знайти потрібну "лікувальну" молекулу, яка буде зв'язуватися з білковим ферментом, тим самим, прискорюючи або уповільнюючи певні процеси в клітці, необхідно провести велику кількість реакцій. Саме їх і здійснює "лабораторія на чіпі".

Фото взято з сайту membrana.ru
Фото взято з сайту membrana.ru

Для проведення складних аналізів, приладу потрібно буде всього кілька годин. Зараз вчені аналізують отримані дані, причому робити це доводиться вручну. В майбутньому інженери, хіміки та біологи сподіваються автоматизувати процес.

"Дорогоцінні молекули ферментів, необхідні для однієї реакції в традиційній лабораторії можуть бути розібрані чіпом на сотні доз, кожна з яких вступить в одну із сотень паралельно проведених реакцій. Таким чином, зменшується кількість витратних матеріалів, здешевлюється і прискорюється дослідження", - говорить в прес - релізі UCLA один з авторів роботи, Гсіань-Жун Тсен (Hsian-Rong Tseng).

Наступним кроком стане підбір реакцій, які б міг проводити мікрорідинний чіп. В першу чергу будуть розглядатися ті, де низька кількість доступних речовин для проведення аналізу. Біологи, зокрема, пропонують використовувати новинку для дослідження кіназ, ферментів що відіграють важливу роль в процесах трансформації злоякісних пухлин.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.