Магнетобактерії допоможуть лікувати хворих на рак Автор: Lesly · Опубліковано: 12.08.2009 11:27 · Розділ: Медицина

Вченим вдалося виявити гени, що відповідають за синтез магнетосом - біологічних наномагнітів. Магнетосоми продукуються анаеробними бактеріями, які часто заселяють глибини океану, де менше кисню. Такі біомагніти дозволяють їм орієнтуватися в просторі за допомогою магнітного поля землі.

Тепер, коли ці особливі гени виявлено, їх можна вживлювати іншим організмам або видозмінювати з метою виготовлення спеціалізованих магнітних часток для практичного застосування, вважають вчені. Так, наприклад, такі часточки вживлюються лабораторним мишам, щоб досягти кращої видимості ракових клітин при проведенні обстеження з допомогою магнітно-резонансного томографа. Крім того, вони використовуються як наномагніти в тестах на виявлення біологічних молекул, таких як гормон інсулін, що регулює рівень цукру.

Тадаші Матсунага (Tadashi Matsunaga) з Університету сільського господарства та технологій, що в Токіо (Японія), відкрив ключові гени, пов’язані з синтезом магнетосом, порівнюючи гени відомої магнітної бактерії з генами її віддалених родичів Desulfovibrio magneticus штаму RS-1. Він виділив три групи генів, що мали відношення до утворення магнетосом. Найбільш важливий в цьому процесі "магнетосомний острів", що містить 9 генів, які відповідають за утворення магнітних структур.

Бактерія продукує магнетосоми, наповнюючи фосфоліпідні порожнини залізом. Потім залізо окислюється і утворюється магнетит – оксид заліза з сильними магнітними властивостями. Магнетит твердне та утворює ланцюжок з дрібних кристалів.

<strong>Магнетосома.</strong>Фото взяте з сайту calpoly.edu
Магнетосома.Фото взяте з сайту calpoly.edu

Дослідження проведене Матсунагою, дозволяє робити припущення про те, що гени, відповідальні за продукування магнетосом наявні не тільки у відомої магнітної бактерії, але й в її далеких "родичів". "Це не беззаперечний доказ, проте, важливий аргумент на користь такої думки", - сказав Дірк Шюлер (Dirk Schüler) керівник групи вчених, що займається вивченням магнетобактерій в Університеті Людвіга-Максиміліана (Мюніх, Німеччина).

Команда під керівництвом Шюлера займається виготовленням магнітних часточок з магнетосом, що потім використовуються для виявлення та лікування новоутворень. А Матсунага, в свою чергу, запропонував розробляти пристрої виявлення антитіл, магнітні частинки яких виявлятимуть антитіла до певних молекул, таких як інсулін.

Джерело: newscientist.com


Інші новини розділу