Американцеві пожертвували $ 55 тисяч на картопляний салат Автор: lesya · Опубліковано: 11.08.2014 16:40 · Розділ: Життя

В Мережі є такий сайт Kickstarter, користувачі якого можуть оголосити про збір пожертвувань на різноманітні потреби. Саме тут збирають кошти на подальші розробки винахідники-початківці, іноді з’являються тут і благодійні проекти. Фактично, ця краудфандінгова платформа об’єднує людей, готових пожертвувати кошти на досягнення якоїсь спільної цілі.

І ось недавно на сайті Kickstarter з’явився один незвичний проект, що заслуговує називатися найбільш успішним проектом платформи. Організований він американцем Заком Брауном, який жартома попрохав у користувачів зібрати йому трохи грошенят на… картопляний салат. Зак попросив усього десять доларів, але користувачі виявилися настільки щедрими, що примудрилися зібрати суму в п’ятдесят п’ять тисяч доларів. На цій позначці проект і було закрито.

А стартував цей жартівливий краудфандінговий проект третього липня цього року. Користувач Зак Браун попросив у користувачів зібрати десять доларів для приготування салату з картоплею.

«Я готуватиму картопляний салат. Я ще не вирішив, який саме», - зазначив Браун в описі проекту, спрямованого на збір коштів. Розповідаючи про можливі ризики, на які підуть користувачі, пожертвувавши трохи грошей на дивний проект, він чесно зізнався, що салат може виявитися невдалим, оскільки раніше він ніколи його не готував.

За лічені дні проект з якихось невідомих самому Брауну причин став дуже популярним. Всього за тиждень на картопляний салат користувачі пожертвували сім тисяч доларів.

А вже через місяць, якраз коли компанія дійшла офіційного завершення, сума зібраних грошей склала п’ятдесят п’ять з половиною тисяч. Скинутися на приготування картопляного салату вирішило близько семи тисяч користувачів платформи.

Якщо врахувати співвідношення первинного запиту та суми, яку вкінці вдалося виручити, проект з картопляним салатом став найбільш успішною ініціативою на платформі.

В результаті вдячний Браун пообіцяв під час приготування страви вимовити ім'я кожного, хто пожертвував на проект хоча б один долар.

Отримані гроші (не всі, але велику їх частину) Браун планує передати у розпорядження місцевого благодійного фонду Columbus Foundation.

А ще винахідливий Зак планує організувати тематичну вечірку під назвою "Potatostock", на якій кожен бажаючий зможе досхочу поласувати картопляним салатом.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.