Мобільні телефони замінять посадкові талони Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.08.2009 14:44 · Розділ: Цікаві факти

Вже до 2010 року процедура проходження етапів подорожі повітряним транспортом буде максимально спрощена, вважають у Міжнародній асоціації повітряного транспорту (IATA). Це стане можливим завдяки новій системі аутентифікації по штриховому коду, яка дозволить використовувати мобільні телефони в якості посадкових талонів.

Система об'єднує стандартний штриховий код та технологію передачі зображень за допомогою GSM. Вона конвертує текст в графічне зображення плоского штрихового коду, що може бути передано на телефон замовника через SMS або WAP-доступ. Штриховий код потім може бути використаний як електронний квиток або посадковий талон в літак. При цьому для аутентифікації використовується двовимірний штрих-код, який значно складніше підробити, ніж одновимірні, які користувачі можуть роздруковувати самостійно при замовленні квитків через Інтернет.

Розробники системи говорять, що вона захищена від підробок та зловживань, оскільки кожен код унікальний і в будь-якій точці світу в певний момент часу може бути доступний тільки один код. Крім того, особлива технологія перешкоджатиме пересиланню коду на інший телефон.

У США, такі великі авіакомпанії, як American та Continental Airlines, Delta, Northwest, Southwest і Alaska вже давно використовують при реєстрації своїх пасажирів мобільні телефони. Але в більшості випадків при цьому користувачам доводиться купувати або роздруковувати традиційні паперові квитки.

Наприклад, компанія Continental Airlines зараз тестує нову систему. На сьогоднішній день перевірка за допомогою мобільного телефону здійснюється тільки в аеропорту міста Х'юстон при безпосадковому перельоті в межах США. Однак найближчим часом список аеропортів буде значно розширено.

Також система має ряд додаткових функцій, таких як: вибрати місце з наявних вільних, отримати всю необхідну передпольотну інформацію про літак, виходи на посадку в аеропорту, затримку чи перенесення рейсу і т.д. IATA підрахувала, що впровадивши нову технологію, авіапромисловість зможе щорічно економити понад 500 мільйонів доларів.

Щоправда, наявні регіональні відмінності у форматах штрих-кодів помітно гальмують запуск мобільних програм, і хоча деякі авіакомпанії погодилися прийняти систему мобільних штрих-кодів при здійсненні реєстрації, консенсусу поки не досягнуто.

Тому IATA пропонує використовувати коди Aztec і Datamatrix, які широко використовуються в Європі та Північній Америці, а також QR, що поширений в Японії. Всі три системи - технології, які довели свою надійність, а самі коди можуть читатися одним типом сканерів, доступним в усьому світі.

У той же час, деякі компанії ставляться до цієї ідеї скептично, наводячи прості недоліки проекту - мобільний може загубитися, стати здобиччю злодіїв або в непідходящий момент розрядитися та виключитися.

Джерело webplus.info


Інші новини розділу