Вчені можуть підслухати, про що ви говорите, спостерігаючи за пакетом чіпсів у ваших руках Автор: lesya · Опубліковано: 07.08.2014 15:39 · Розділ: Нові технології

Системи, якими володіють спецслужби сьогодні, досягли неймовірного рівня розвитку: скоро не те що стіни, а в буквальному сенсі все матиме вуха. І заховатися на величезній нашій планеті буде ніде.

Так, недавно вчені представили технологію, яка може називатися жучком нового рівня. Ніяких вам мікрофонів чи мікрочіпів – дослідникам вдалося «почути», про що розмовляють люди, спостерігаючи за пакетом чіпсів у їхніх руках.

Це стало можливим завдяки спеціально розробленому алгоритму, який дозволяє відтворювати різні звуки, в тім числі і звуки людського мовлення, на основі мікроскопічних вібрацій з навколишніх предметів. Ці вібрації можна зчитувати за допомогою відеозапису.

Справа в тому, що, згідно з законами природи, звук, який стикається з якимось об’єктом, викликає в ньому, в цьому об’єкті, відповідні вібрації. Власне, цей закон і ліг в основу цього досить складного і революційного алгоритму.

Втім, вібрації, які видаються навколишніми предметами, є настільки малими, що їхня амплітуда вимірюється тисячними частками пікселя. Тому щоб вони стали помітними, необхідно використовувати високошвидкісну камеру. Та разом з тим, щоб розпізнавати ці вібрації, вистачить камери, що здатна знімати біля шести тисяч кадрів за секунду, тоді як в багатьох камерах, що пропонуються споживачам сьогодні, цей показник перевищує сто тисяч кадрів за секунду.

В рамках досліджень також виявилося що створений алгоритм дозволяє отримати користь з властивої деяким камерам вади - візуального дефекту, відомого як «роллінг шаттер». «Він ніби перетворює двомірну низькошвидкісну камеру в одновимірну високошвидкісну», - пояснює один з авторів дослідження Ейб Девіс, випускник кафедри електромеханіки та інформатики MIT.

Отримані вченими результати не лише вражають, але й трохи насторожують. Справді, в одному з прикладів показано, як звук було відтворено з пакета чіпсів, що знаходився в кімнаті. Зйомки на камеру проводилися через звуконепроникне скло з відстані п’ятнадцяти футів. Знімали не людей, а звичайнісінький пакет з чіпсами. В результаті використання алгоритму було отримано реконструкцію звуку. І хоча вона не вийшла кришталево чиста, все ж можна було легко зрозуміти, що в кімнаті хтось читає вірш «У Мері був баранчик».

За словами експертів, цей алгоритм можна використовувати для встановлення й відтворення звуку там, де раніше це було неможливо, що обов’язково стане в нагоді криміналістам.

Джерело: http://www.depo.ua/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.