Ракета з китайським супутником стартувала з Байконуру Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.08.2009 17:18 · Розділ: Події у світі

Ракета-носій «Протон-М» з китайським супутником зв'язку «АзіаСат-5» стартувала з космодрому Байконур. Супутник «АзіаСат-5», масою 3,76 тони, призначений для надання послуг зв'язку в діапазонах С і Ku країнам Східної та Південної Азії. Космічний апарат виготовлений фірмою Space Systems Loral (США). А запуск здійснюється в інтересах компанії «АзіаСат» з Гонконгу; термін використання супутника складає 15 років.

«Протон» складає основу Федеральної космічної програми (ФКП) Росії серед носіїв важкого класу та активно використовується при виведенні супутників в інтересах міністерства оборони РФ, а також у комерційній діяльності з виведення на орбіту іноземних космічних апаратів. У 2008 році було здійснено 14 пусків ракет-носіїв виробництва Центру імені Хрунічева, в результаті яких на орбіту було виведено 25 космічних апаратів.

Загалом, частка вантажопотоку, що забезпечується носіями, розробленими в Центрі імені Хрунічева, від загального світового вантажопотоку, становить 29%, тобто, кожен третій кілограм корисного вантажу в світі виводиться в космічний простір на ракетах Центру.

Джерело grani.ru


Інші новини розділу