Психологи розробили тест на нарцисизм всього з одного питання Автор: lesya · Опубліковано: 06.08.2014 14:31 · Розділ: Психологія

В сучасному суспільстві нарциси теж є (фото з сайту vkurse.ua)
В сучасному суспільстві нарциси теж є (фото з сайту vkurse.ua)

Виявляється, зрозуміти, що ми собою являємо, можна після нашої відповіді на всього одне запитання: недавно американські психологи розробили тест, який дозволяє перевірити, чи страждає людина нарцисизмом за лычены секунди. Тест пройшов успішні випробування, і складається він зі всього лише одного досить несподіваного питання. Результати наукової роботи наводяться на сторінках журналу PLoS ONE, а відповідне дослідження проводилося співробітниками Університету штату Огайо.

Всього дослідники провели одинадцять експериментів, до участі в яких було залучено дві тисячі двісті добровольців. Провівши відповідне опитування, вчені з’ясували, що людей, у яких патологічний нарцисизм, легко виявити, задавши їм всього одне запитання: «Наскільки ви згодні з цим твердженням: «Мені властивий нарцисизм»? Примітка: нарцисизм характерний для егоїстичної, самозакоханої і марнославної людини». Так, виявляється, ті, хто страждає цим захворюванням, прямо дадуть відповідь на поставлене запитання.

В рамках експерименту піддослідним пропонували оцінити власний нарцисизм за семибальною шкалою. В результаті на тест вони витрачали не більше двадцяти секунд, тоді як на стандартну анкету, спрямовану на визначення схильностей до нарцисизму, йшло не менше двадцяти хвилин.

Втім, американські психологи твердять, що повністю замінити звичайний тест новий не зможе. Але він добряче стане в нагоді психологам, суттєво економлячи час у випадку з притаманним нарцисизмом.

«Люди, які охоче визнають свій нарцисизм, насправді, скоріше за все, і є такими. Вони пишаються цим фактом, адже не бачать в нарцисизмі нічого поганого. Вони вірять, що вони кращі за всіх оточуючих, тому й готові заявити про це публічно», - пояснює цей факт один з дослідників Бред Бушмен (Brad Bushman), співробітник Університету штату Огайо.

Юнак Нарцис закохався у власне відображення (фото з сайту online-urok.ru)
Юнак Нарцис закохався у власне відображення (фото з сайту online-urok.ru)


Термін «нарцисизм» вживається на позначення патологічної самозакоханості. Як відомо, слово йде з древньогрецької міфології: в одному з міфів юнак на ім’я Нарцис, відкинувши любов німфи Ехо, був приречений закохатися у власне відображення у воді озера. А в психіатрії цей розлад належить до досить серйозних особистісних розладів.

Джерело: http://lenta.ru/news/2014/08/05/narcissism/

Інші новини розділу