У французькій лікарні відкриють бар для невиліковно хворих пацієнтів Автор: lesya · Опубліковано: 05.08.2014 19:56 · Розділ: Медицина

В одній з французьких лікарень вирішили піти назустріч невиліковно хворим пацієнтам. Щоб хоч якось полегшити їхнє згасаюче життя та розрадити сіре існування, керівництво закладу вирішило відкрити на території лікарні винний бар, куди зможуть ходити невиліковно хворі пацієнти та їхні родичі. Дивна лікарня розташовується на півдні центральної частини Франції.

Так, вже зовсім скоро у центрі паліативної допомоги при лікарні Клермон-Ферран, розташованої в департаменті Пюї-де-Дом у Франції, розпочне роботу винний бар, відвідувачами якого стануть приречені на смерть пацієнти, їхні родичі та друзі.

І хоча алкоголь важко назвати традиційним методом лікування пацієнтів, керівництво закладу схильне вважати, що їхнє нововведення покращить життя смертельно хворих людей.

Ідею відкрити заклад висунула керівник центру доктор Віржинія Гуастелла (Virginie Guastella), яка вважає, що можливість разом провести час у безтурботній атмосфері, потягуючи келих вина, допоможе і хворим, і їхнім близьким.

За словами Віржинії, так звана паліативна ситуація може тривати від кількох днів до кількох місяців, і людям до кінця потрібно пам’ятати, що життя прекрасне. Вона переконана, що винний бар допоможе переосмислити свою ситуацію, знову відчути ті емоції, які, власне,і роблять нас людиною. Цей заклад допоможе підкріпити свої сили, відчути смак та бажання жити і просто принесе задоволення.

В барі відвідувачам запропонують різні напої, серед яких будуть вишукані сорти вина, шампанського та навіть віскі. А за всім цим проводитимуть спостереження спеціально навчені медичні співробітники, ознайомлені з потребами таких пацієнтів - щоб, бува, хтось не хильнув зайвого, що у даній ситуації недопустимо.

Віржинія також розповіла, що ідея відкрити винний бар з’явилася у неї після того, як вона ознайомилася з результатами дослідження антрополога Кетрін Легранд Себілл (Catherine Legrand Sebille). Та виявила, що вино і їжа чинять позитивний вплив на людей, що доживають своє життя, скрашуючи сірі лікарняні будні.

Втім, так це чи не так, невідомо, адже на противагу поширеній раніше думці, червоне вино, яке вважали корисним у боротьбі з раком та серцевими захворюваннями, зовсім не допомагає уникнути цих захворювань. Та все ж у даному випадку до уваги брався скоріше моральний аспект, аніж фізичний. А тут келих хорошого вина і справді може стати помічником.

Джерело: http://fedpost.ru/

Інші новини розділу