Таємницю Стоунхенджа розкрито Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.08.2009 11:04 · Розділ: Наука

Вчені з англійського Університету міста Шеффілд зробили висновок, що всесвітньо відомий Стоунхендж є місцем поховання перших мешканців Англії. Професор археології та керівник проекту Stonehenge Riverside Archaeological Project, Майк Паркер Персон відзначає, що Стоунхендж з самого початку існування і до апогею свого розквіту в третьому тисячолітті до нашої ери, служив мешканцям Англії як територія для поховання мертвих.

Експерти виявили тут сліди кремації, що проводилася 5000 років тому і саме в той період був викопаний перший рів навколо монумента. Церемонії поховання проводилися на цьому місці протягом 500 років, а потім територія була відокремлена по периметру кам'яними брилами. Після проведення розкопок, вчені прийшли до висновку, що всього у Стоунхенджі було поховано близько 240 осіб. Перед похованням всі тіла були кремовані. Археологи схильні вважати, що найімовірніше тут ховали представників місцевої еліти або правлячої династії.

За допомогою радіовуглецевого аналізу вчені встановили вік знайдених кісток. Основна частина рештків відноситься до 2570-2340 років до нашої ери, а частина праху, виявлена в найстарішій частині Стоунхенджа, датована 3030-2880 роками до нашої ери.

Джерело science.yoread.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.