В космос відправлятимуть людей, роздрукованих на 3D-принтері Автор: lesya · Опубліковано: 05.08.2014 13:36 · Розділ: Наука

Технології друку сьогодні перебувають на вершині свого розвитку. Якщо кілька століть тому винахід звичайної друкарської машинки став переворотом, то сьогодні мало не з кожним днем з’являються новинки, що дозволяють відтворювати наші ідеї в найнеймовірніших виявах.

Так, сьогодні на кожному кроці відкриваються всілякі типографії і центри, які дозволяють надрукувати візитки, блокноти, календарі чи інші канцелярські штучки в найкоротші терміни в гігантських тиражах. Більше того, якщо ви поспішаєте, то до ваших послуг круглосуточный копировальный центр, який дозволить вам роздрукувати необхідний матеріал в будь-який період доби. Та все ж це, як ви уже зрозуміли, не найостанніше досягнення друкарської справи.

І замість звичайного друку сьогодні все частіше використовується 3D-друк. Спеціальні принтери дозволяють «друкувати» об’ємні предмети: їжу, макети, навіть цілі будинки. А зовсім скоро на 3D-принтерах мають намір друкувати людей – власне, їх космічне агентство США й планує відправляти в Космос.

Ідею використовувати генетичний матеріал людини в сукупності технологіями 3D-друку висунув один інженер NASA. Він вважає, що лише в такий спосіб можна зберегти людство.

Фото з www.1366x768.ru
Фото з www.1366x768.ru

Так, вчені та футурологи зі світовим ім'ям сходяться на думці, що космічна експансія - єдиний спосіб збереження популяції людей в довгостроковій перспективі. Але щоб освоїти екзопланети, що розташовуються від нас на величезних відстанях, знадобиться дуже багато часу. І ніякому космонавту не вдасться туди дістатися. Але ось якщо б навчитися друкувати людей, то це було б набагато легше. Вони й могли б заселити планети, вважає Адам Штелцнер.

Технологія друку людини є набагато економнішою. Зникне потреба витрачати величезні обсяги енергії, а проблема досягнення надсвітових швидкостей втрачає актуальність. Коротше кажучи, якщо б люди навчилися друкувати нових людей, то ті змогли б перестрибнути в нову галактику без багаторічних перельотів.

А щоб передача інформації про людину на інші планети стала можливою, потрібно впровадити генетичний код homo sapiens в геном бактерій. На сьогоднішній день той же марсохід Curiosity заніс на Червону планету десятки видів мікробів, з яких триста тридцять сім видів вижило.

Власне, ці бактерії й перенесуть геном людини на інші планети. Як тільки він виявиться на інших планетах, генетичну інформацію перекодують, завантажать на 3D-принтер і на її основі «виросте» живий організм.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.