Фізика і мистецтво: оригінальна інсталяція Етьєна Рея Автор: lesya · Опубліковано: 05.08.2014 12:41 · Розділ: Наука

При слові «дифракція» у багатьох людей може виникнути алергія. Чому? Та тому, що фізика, яку ми вивчали в школі, багатьом надокучила гірше гіркої редьки.

Так, фізика – наука досить складна, а для людей з гуманітарними нахилами – це взагалі темний ліс. Всілякі там формули, незрозумілі закони і теорії навіть для людей зі схильністю до точних наук можуть викликати відразу, а що вже говорити про тих, кому табличка множення дається з труднощами? В пригоді можуть стати репетиторы по физике, а можна глянути на цю науку з іншої сторони. Наприклад, зі сторони мистецтва.

Фото з http://www.kulturologia.ru/blogs/030610/12563/
Фото з http://www.kulturologia.ru/blogs/030610/12563/

Думаєте, це неможливо? Помиляєтеся: гляньте на інсталяцію Етьєна Рея (Etienne Rey), і все стане на свої місця. Цей французький митець вирішив продемонструвати, що мистецтво і фізика можуть утворювати непоганий тандем. А якщо ви досконало оволодієте законами фізичної науки, ваші витвори стануть справжніми шедеврами.

Фото з http://www.kulturologia.ru/blogs/030610/12563/
Фото з http://www.kulturologia.ru/blogs/030610/12563/

Етьєн Рей створює свої роботи, тісно переплітаючи звук, простір та… скульптуру. Головна мета художника - показати наш світ з феноменологічної перспективи, так, щоб розкрити і продемонструвати системні принципи та родові взаємини. Він на практиці показує, як всі елементи перебувають у тісній взаємодії між собою та з навколишнім середовищем.

Етьєн Рей пояснює, що дифракція в стані невагомості зупиняється прямо в процесі свого розвитку, відкриваючи кожен колір і відтінок хроматичного кола. Його чудова інсталяція під назвою «Diffraction», виготовлена з пластику, включає в себе феномени резонансу та відбиття світла.

Створена французом інсталяція і справді приковує погляд: якщо ви оглядаєте її під різними кутами, то вам за щораз відкриватимуться нові ї вияви, що різнитимуться спалахами світла, вихорами, відлунням тощо. Власне, творіння Рея змусить нас замислитися над питаннями простору, гравітації та сприйняття. А ще інсталяція дозволить поекспериментувати зі звуком, оскільки все це різнобарвне спалахування супроводжуватиметься композицією, спеціально з цією метою створеною французьким музикантом Mathias Delplanque.

Що ж стосується автора проекту, то він став випускником Aix-en-Provence University, за що отримав диплом магістра візуальних мистецтв. Ще в Етьєна є диплом архітектора, і саме він став одним із засновників креативної студії Voss, розташованої в Марселі. Чого-чого, а креативності та оригінальності Етьєну не позичати…


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.