Альберт Талтон і його фальшивомонетна типографія Автор: lesya · Опубліковано: 04.08.2014 16:12 · Розділ: Цікаві факти

Мабуть, людство навчилося виготовляти фальшиві гроші ще тоді, коли вони тільки з’явилися. Але до сьогодні вправні фальшивомонетники продовжують дивувати нас силою своєї фантазії, майстерністю та ще багатьма іншими речами.

Одним із найбільш неординарних виробників фальшивих грошей може вважатися Альберт Талтон (Albert Edward Talton), який в середині минулого десятиліття примудрився надрукувати сотні тисяч – та ба, мільйони! – доларів, створивши невеличку типографию, в якій за допомогою звичайного струменевого принтера друкував фальшиві стодоларові банкноти. Всього Талтон примудрився запустити в оборот більше семи мільйонів доларів.

Втім, сказати, що процес друку фальшивих грошей, вигаданий Талтоном, був складним – нічого не сказати. Альберт вигадав багатоступінчастий метод, у якого, однак, був один недолік: всі купюри виходили з одним і тим же серійним номером.

Втім, провернути аферу Талтону все ж вдалося. Стартовий капітал цієї затії склав всього дві сотні доларів.

Ідея стати фальшивомонетником з’явилася у Талтона після того, як одного разу він помітив, у який спосіб перевіряють стодоларові банкноти роздрібні продавці. Вони проводять по купюрі спеціальним маркером, після чого на справжній купюрі з’являється слід жовтуватого кольору.

Придбавши такий маркер, Талтон почав проводити ним лінії на кожному шматку паперу, який потрапляв йому до рук, в результаті чого виявив, що жовтуватий слід лишається на… туалетному папері, а якщо бути точнішим, то на всіх видах паперу вторинної переробки. Це була справжня перемога – до чорта всі деталі: якщо продавець проведе по такій купюрі своїм олівцем, і слід пожовтіє, це майже стовідсоткова гарантія того, що фальшиву купюру приймуть за справжню!

Далі Альберт купив принтер і преспокійно почав друкувати свої фальшиві банкноти на шматках туалетного паперу.

Ще один відомий фальшивомонетник – художник Д.С.Д.Боггс (J.S.G. Boggs). Одного разу, у 1982 році, чоловік завітав до кав’ярні і, занудьгувавши за чашечкою кави, взяв до рук олівця, щоб на шматку серветки намалювати доларову банкноту. Художник й наміру не мав когось обманювати, але підробка виявилася настільки вправно намальованою, що офіціантка, яка підійшла до столу, забрала її собі, подумавши, що то відвідувач розрахувався за каву. Відтоді все й почалося: Боггс подорожував світом і всюди розраховувався за страви та товар намальованими власноруч купюрами. Щоправда, щоб уникнути відповідальності, художник копіював лише одну сторону банкнот, ставлячи на іншій або власний підпис, або відбиток пальця.


Інші новини розділу