Найбільш шокуючі тендерні пропозиції Автор: lesya · Опубліковано: 04.08.2014 14:26 · Розділ: Суспільство

Тендерні торги – широкий простір для здійснення вигідних покупок, як і, зрештою, для здійснення махінацій з державними коштами. Так-так, дуже часто оголошення про тендери передбачають саме державне фінансування, отож корупціонери не залишають вигідні торги поза своєю увагою. А для окозамилювання вони вдаються до вельми цікавих нюансів.

Втім, є люди, що активно борються за чесність тендерних торгів. Вони намагаються забезпечити чистоту і прозорість процедури, як, наприклад, у випадку з тендерами Воронежа. А ще вони вишукують досить цікаві оголошення, і, чесно кажучи, вельми шокуючі тендерні пропозиції. Сьогодні в центрі нашої уваги – найбільш незвичні державні тендери Росії.

1. Ні скафандр, ні сарафан… На території Ростовської області розташовується одна неврологічна установа. І ось її керівництво оголосило тендер на закупівлю пальт і суконь, виготовлених з напівшерсті. Але ось чомусь написати про це людською мовою вони не спромоглися, в результаті чого їхня пропозиція виглядала наступним чином: вони замовляли «вироби, які людина одягає для забезпечення надійного захисту свого тіла від впливу навколишнього середовища». Більше скидається на якийсь спецодяг чи костюм астронавтів, а не на закупівлю традиційних пальт.

Кінь з одною головою (фото з vk.com)
Кінь з одною головою (фото з vk.com)

2. Кінь з однією головою. Як вам таке: агротехнікум, розташований в Кемеровській області, одного разу вирішив купити коня. Але за оголошенням послідувало уточнення: одна голова… І ось зрозумій тепер, чи то кінь з однією головою має бути, чи агротехнікуму, може, знадобилася тільки голова коня…

3. Наступний приклад – явний вияв корупції, твердять експерти-активісти. Якутські чиновники вирішили організувати тендер на суму у вісімдесят дві тисячі рублів з метою купівлі масажних крісел, які уміли робити масаж шиацу. Недозволена розкіш для чиновників, чи не так?

Схоже замовлення перед цим зробили і чиновники з Кіровської області. Але вони були готові пожертвувати в цих цілях більшу суму – цілих сто тридцять шість тисяч рублів.

4. Куплю м'ясо (не б.в.). Втім, найбільш маразматичним можна вважати тендер, який оголосило керівництвом регіонального відділення МОЗ на території Кабардино-Балкарії. Одному стаціонарному закладу знадобилося куряче м’ясо. Нічого особливого, здавалося б, якби не одна-однісінька примітка, яка докорінно змінила ситуацію: товар повинен бути новим, а не б/в, підкреслювалося в оголошенні. Після такого уточнення навіть подумати страшно, чим годують в місцевому стаціонарі, адже, як випливає з оголошення, в них уже був досвід отримання б/в продуктів.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.