7 поширених стереотипів у вихованні дітей Автор: lesya · Опубліковано: 04.08.2014 12:52 · Розділ: Життя

Далеко не всі батьки знають, як виховувати своїх дітей. Вони покладаються на інтуїцію, яка частенько їх підводить. В результаті з милих колись дитинчат виростають нахабні й вередливі люди, зовсім не підготовані до життя та украй зіпсовані батьківською опікою.

І що найгірше: все це батьки роблять, бажаючи власному дитяті тільки добра. Як то кажуть, хотілося як краще, а вийшло, як завжди. Психологи, провівши цікаве дослідження, вирішили навести кілька поширених фраз, присутніх у лексиконі практично всіх батьків, які замість того, щоб допомогти, можуть тільки нашкодити дитині.

1. «Не можна пити холодну воду, бо застудиш горло». Щоб ви знали, горло болить зовсім не від холодної води, а від речей кардинально інших. Якщо ви постійно закриватимете дитині рота, не даватимете їй висловити власні емоції та думки, хворе горло їй забезпечене. Якщо давати дитині висловлювати емоції у різний спосіб – навіть криком чи плачем, - у маляти горло не болітиме.

2. «Не грайся їжею». Насправді, ця фраза в корені неправильна. Діти не вміють гратися – вони у такий спосіб пізнають світ, в тім числі і фізичні властивості предметів та їжі, і заважати їм в цьому не те щоб не варто зовсім, але й трагедії з цього робити не слід.

3. «Не дивися так близько, а то зір зіпсуєш». Так, всім нам з дитинства товкмачать, що якщо дивитися телевізор або читати книги з надто близької відстані, можна зіпсувати зір. Насправді ж першочерговою причиною розвитку короткозорості є знову ж таки поведінка батьків, внаслідок якої в дитини формуються негативні асоціації з майбутнім. Це фрази типу «ось виростеш – дізнаєшся», «виростеш - зрозумієш, як важко ми живемо». А ще дитячі очі відмовляються бачити, якщо забороняти дитині розглядати деталі. Так, діти люблять ретельно все вивчати, а ми так часто пригнічуємо їх, вимагаємо поспішити, припинити возитися тощо.

Правильное воспитание детей
Правильное воспитание детей

4. «Досить дуркувати/пустувати/скаженіти». Скажіть, а коли ж іще всім цим займатися, як не в дитинстві? Якщо в цьому віці дитя награється недостатньо, то, коли воно вступить в доросле життя, це бажання «побути клоуном» постійно виявлятиметься в найбільш неочікуваних формах, хоча в цілому людина може бути цілком серйозною. Результат – внутрішня незадоволеність, відсутність відчуття щастя і т.д.

5. «Як тобі не соромно таке казати?!» - часта фраза батьків, що хочуть перенести відповідальність з себе на плечі дитини. Так формується сором і почуття провини, дитина виростає озлобленою, вередливою, до всього ще й часто хворіє.

6. А ось вираз «Припини ревіти! Заспокойся!» несе ще згубніший вплив. Це ж практично те саме, що сказати малюкові: «Досить очищати душу – нехай твій внутрішній біль так і залишиться з тобою. Живи з ним, і роби вигляд, що тобі не боляче». З часом такий біль накопичуватиметься, а дитина виростатиме злою і не матиме співчуття до інших.

7. А надто дбайливі батьки полюбляють залякувати дітей наступною фразою: «Впадеш, вдаришся, буде боліти». Якщо ви постійно так говоритимете, то запрограмуєте дитину на відповідні дії, і те, чого ви боїтеся, неодмінно з дитиною станеться. Натомість спробуйте допомогти дитині випробувати свої сили, повіривши в них.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.