20 тисяч співробітників Apple подали на компанію до суду через затримку зарплати Автор: lesya · Опубліковано: 30.07.2014 21:35 · Розділ: Економіка

У компанії Apple виникли проблеми з власним персоналом – двадцять тисяч співробітників корпорації вирішили в суді шукати справедливості, адже їм не подобається, як компанія ставиться до свого персоналу.

Найперше, що викликало незадоволення співробітників, це затримка зарплати та незручні обідні перерви.

Так, цими днями більше двадцяти тисяч співробітників Apple подали колективний позов, у якому звинуватили свого роботодавця в порушенні трудового кодексу. По-перше, компанія несвоєчасно надає перерви на обід, через що співробітники змушені терпіти голод, а також затримує заробітні плати, що взагалі виходить за рамки дозволеного.

До речі, до подачі колективного позову приєдналися не лише ті співробітники, які працюють на компанію сьогодні. Висловити незадоволення вирішили і вже звільнені колишні працівники - їм також не завадить грошова компенсація.

До речі, цей позов, за окремими даними, було подано ще в 2011 році. Під ним три роки тому поставили підписи всього чотири співробітники Apple, що на той момент були зайняті в різних сферах діяльності компанії, і їх не задовольняла ситуація з зарплатою та перервами на обід. Однак суд вирішив, що позов може розглядатися як колективний, в результаті чого до нього приєдналося набагато більше незадоволених.

До позовної заяви додається документ, в якому наводиться, яким "знущанням" з боку керівництва гіганта піддавалися співробітники Apple. Виявляється, їм іноді доводилося трудитися по п’ять годин без перерви, а траплялося й таке, що протягом цілого дня вони не йшли на обід. А ще в документі наводиться випадок, як одному з працівників при звільненні на два дні затримали розрахункові кошти.

На даний час ще невідомо, яка компенсація за нанесені незручності чекатиме співробітників компанії у випадку, якщо суд стане на їхній бік. Адвокати говорять, що цю суму ще належить визначити. При чому в індивідуальному порядку.

До речі, трохи раніше компанії Apple разом з Google, Intel і Adobe вдалося врегулювати великий позов, під яким підписалися шістдесят чотири тисячі співробітників. Вони звинуватили компанії в змові, щоб не підвищувати зарплати у Кремнієвій долині.

Суд став на бік працівників, зобов'язавши компанії виплатити компенсацію в розмірі трьохсот двадцяти чотирьох мільйонів доларів, хоча адвокати незадоволених розраховували відсудити щонайменше три мільярди.

Джерело: http://hitech.newsru.com/article/23jul2014/apple_20k

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.