Сьогодні ми станемо свідками найсильнішого зорепаду року Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.08.2009 10:43 · Розділ: Цікаві факти

Сьогодні весь світ зможе спостерігати один з найсильніших метеоритних дощів року, - вражаючий зорепад Персеїд. За прогнозами експертів, це явище найяскравіше проявиться з 20.30 до 23.00 години. В цей час на небозводі будуть з'являтися понад 100 падаючих зірок на годину.

Метеори - це залишки комет, які є по суті конгломератами замерзлих газів та пилових частинок. З плином часу, при проходженні комет близько Сонця, їх з'єднуюча сила слабшає, але частки при цьому продовжують літати по колишній орбіті комети і згодом розсіюються вздовж всієї орбіти. І тоді, щорічно, при проходженні Землею ділянки перетину орбіти, спостерігається явище метеорного потоку, розповідають астрономи.

За словами науковців, відомо кілька десятків щорічних метеорних потоків з досить високою часовою кількістю метеоритів - від 20 до 150 на годину. Одним із найбільших метеорних потоків є саме Персеїди. Родоначальницею потоку Персеїд є комета 109P/Свіфта-Туттля, відкрита в 1862 році.

Точка на небосхилі, звідки летить метеор, називається радіантом, а по положенню радіанта чи, рідше, за назвою комети-родоначальниці, отримує назву потік. Радіант потоку Персеїд розташований вище сузір'я Персея.

Джерело forum.mista.ru


Інші новини розділу