Різні версії Windows зіллються в одну Автор: lesya · Опубліковано: 30.07.2014 16:59 · Розділ: Нові технології

Проблеми з вибором операційної системи для вашого ПК? Скоро їх не буде: цими днями генеральний директор Microsoft Сатья Наделла підтвердив, що вже найближчим часом компанія має намір об'єднати всі основні версії Windows в одну універсальну операційну систему. Встановлювати нову операційну систему користувачі зможуть практично на всіх найпопулярніших гаджетах: ноутбуках, комп’ютерах, смартфонах і планшетах.

Це значить, підтверджує Наделла, що універсальна система Windows підходитиме до пристроїв з будь-яким розміром екрану. Глава корпорації також додав, що в минулому над створенням того чи іншого продукту працювали різні команди; тепер же в них є одна команда із загальною архітектурою. Власне, така співпраця і дозволить створити універсальну Windows-програму.

Окрім самих операційних систем, розробники також планують об’єднати магазини додатків і платформи для розробників.

Втім, інші версії Windows нікуди не зникнуть: поряд з універсальною системою компанія продаватиме професійну Windows Pro та Windows Enterprise, призначену для недорогих пристроїв.

Перший крок до створення Універсальної операційної системи було зроблено ще в квітні цього року. В рамках конференції BUILD 2014 було анонсовано універсальні додатки, що зроблять життя простішим як користувачам, так і самим розробникам.

Придбавши такий додаток, користувач зможе запускати його на різних пристроях. Водночас розробникам не доведеться щоразу переписувати код програми для кожного пристрою окремо.

Самі ж додатки змінюватимуть інтерфейс у відповідності до типу використовуваного гаджета та розмірів його екрана.

Передбачається, що універсальна платформа з'явиться з виходом Windows 9 (Threshold) (випуск останньої запланований на квітень наступного року). Власне, платформа включатиме в себе серію оновлень, що зроблять операційні системи Windows для комп'ютерів, Windows Phone для смартфонів, а також ігрову платформу Xbox One ближчими між собою.

Зауважимо також, що компанія Microsoft офіційно відмовилася від розробки та випуску міні-планшета Surface, анонс якого на презентації Surface Pro 3 в останню хвилину було відкладено. Коротше кажучи, з якихось причин компанія передумала запускати в масове виробництво конкурента iPad mini, який був уже повністю готовий.

Схоже, у компанії на те є якісь свої причини.

Джерело: http://hitech.vesti.ru/news/view/id/5232

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.