Венесуельці створили комп'ютерний шрифт, що відтворить почерк Уго Чавеса Автор: lesya · Опубліковано: 29.07.2014 16:56 · Розділ: Події у світі

Відзначаючи шістдесяту річницю з дня народження Уго Чавеса, мешканці Венесуели розробили спеціальний комп’ютерний шрифт, що відтворює почерк колишнього лідера країни. У такий спосіб венесуельці вирішили продемонструвати, що не забувають свого нехай і померлого президента.

З нагоди шістдесятого дня народження Уго Чавеса в країні відбулися масові заходи, переповнені феєрверками, збройними салютами та іншими дійствами. Однак найбільш оригінальною подією стала демонстрація комп’ютерного шрифту, який відтворить почерк колишнього диктатора.

Святкування розпочалося з виступу Ніколаса Мадуро, що перейняв владу у Венесуелі після Чавеса. Після цього пролунала пісня «Happy Birthday», а сам Мадуро задмухнув свічки на ювілейному торті, якй повинен був би скуштувати Уго.

Під час своєї промови з нагоди святкувань, що відбувалися в рідному місті Чавеса Сабанета, Мадуро розповів, що до нього прилітала пташка, яка нащебетала, ніби покійний глава держави «щасливий і захоплений вірністю свого народу».

Більше того, Мадуро зауважив, що коли він молиться за долю Венесуели, до нього часто приходить маленька пташка, яка і є Уго Чавесом. У такий спосіб колишній лідер і дає своєму наступнику вельми цінні поради.

Власне, щоб продемонструвати, що народ не забув свого лідера, й було створено спеціальний шрифт. А завершилися церемонії виступами президентів і глав МЗС країн Латинської Америки та Карибського басейну.

Що ж стосується Уго, то він керував Венесуелою чотирнадцять років. Прийшов до влади Чавес у 1999-му, а навесні минулого року він помер. Попри те, що Уго провадив досить неоднозначну політику, місцеве населення, принаймні значна його частина, болісно сприйняло повідомлення про його смерть.

Можливо, тому, що Уго зумів завоювати любов значної частини венесуельців своїми полум’яними ідеями про соціалізм двадцять першого століття, а може, тому, що попри всю суворість власної політики він був досить близьким і відкритим перед народом (принаймні, так стверджують деякі ЗМІ). Втім, у світі в Уго були або друзі, або вороги, і, чесно кажучи, ворогів було більше. Це й не дивно, адже розвинені країни, що просувають демократичні гасла, не надто адекватно сприймають відвертий диктат. А ось серед друзів Уго були лідери Куби та Білорусії, що вже може говорити само за себе.

Але так чи інакше, смерть венесуельського лідера посприяла перестановці політичних сил в країнах Латинської Америки.

Джерело: http://www.interfax.ru/world/388330

Інші новини розділу