Рожева парковка обурила китайських жінок Автор: lesya · Опубліковано: 29.07.2014 19:51 · Розділ: Авто-мото

Досить цікаву та суперечливу ініціативу проявили нещодавно бізнесмени китайського міста Далянь – вони вирішили відкрити парковку, призначену спеціально для жінок. Парковка розташована неподалік торгового центру, що вже доволі-таки символічно – жінки всіх країн люблять шопінг, а витримано її в традиційних для багатьох гламурних представниць прекрасної статі рожевих барвах.

Більше того, очевидно, сприймаючи всі анекдоти про жінок за кермом як реальність, творці парковки подбали про те, щоб паркувальні місця були ширшими на цілих тридцять сантиметрів – щоб уникнути сутичок та аварій. Крім рожевої розмітки, визначити, куди жінкам варто ставити свої авто, допоможе спеціальний напис - «Зарезервовано для жінок».

Ясна річ, ініціатива організаторів викликала шквал критики, яка посипалася, в основному, з боку самого жіноцтва. Втім, деякі чоловіки також вважають створення спеціальної парковки образою для представниць прекрасної статі.

Фото з сайту http://www.autocentre.ua/
Фото з сайту http://www.autocentre.ua/

Однак керівництво торгового центру зазначило, що всього лише хотіло створити для жінок більш комфортні умови для розміщення автомобілів, і нікого своєю ініціативою ображати наміру не мало. Та сталося інакше.

Вони також додали, що зробили паркувальні місця ширшими зовсім не для того, щоб натякнути, ніби жінки гірше водять авто, ніж чоловіки. Це було зроблено виключно з практичних міркувань.

До речі, комуністична партія Китаю офіційно декларує рівноправ’я статей, проте на практиці недовіра до жінок-водіїв сьогодні величезна.

Відзначимо, що китайське місто Далянь – далеко не перше, яке запропонувало жінкам особисту парковку. Жіночі парковки є і в Південній Кореї, і в Італії та Австрії, і навіть в Індонезії та на Кувейті. Їх роблять більшими – це вже таке правило, а розмітку роблять здебільшого рожевою.

Менеджерів китайського закладу почали звинувачувати в сексизмі і, слід сказати, зовсім небезпідставно: в Даляні є ще одна парковка, на якій красується образливий для багатьох жінок напис: «Немає нічого небезпечніше в світі, ніж чоловік на кухні і жінка за кермом».

Що ж стосується «жіночих» парковок, то відкрита в іншому китайському місті - Тянджіні - парковка, навпаки, викликала всезагальне схвалення і визнання. Обслуговують авто тут виключно жінки, а паркувальні місця більші за звичайні на цілий метр. Підлога та стіни прикрашені спеціальними графіті. Всі дуже задоволені роботою закладу.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.