Американцям заборонили дивитися на чукчів Автор: lesya · Опубліковано: 29.07.2014 17:45 · Розділ: Події у світі

Чукчі – дивна народність, представники якої стали героями багатьох анекдотів та кумедних розповідей. Ці загартовані морозом люди, які ще сьогодні живуть у юртах зі шкур та кочують разом зі стадами оленів, викликають зацікавлення у багатьох іноземців. І насправді, як твердять очевидці, вони далеко не такі примітивні, як постають перед нами в анекдотах. Навпаки, ці люди заслуговують поваги, адже навчилися виживати в шістдесятиградусний мороз і до наших днів донесли свої традиції.

Втім, далеко не у всіх є можливість погледіти, як живе цей мужній народ: недавно влада Росії заборонила іноземцям зійти на берег на Чукотці.

Скандалом завершився візит американського корабля Silver Discoverer, який належить російській компанії Pacific Network, на Чукотку. Як передбачала програма, туристи повинні були зійти на берег і на чотири дні залишитися тут, щоб побачити дуже багато всього цікавого. Але корабель простояв у гавані сім годин, після чого отримав відмову й покинув гавань Провидіння.

Напевне, найсимпатичніший чукча світу :-) (фото з сайту photo-lol.com)
Напевне, найсимпатичніший чукча світу :-) (фото з сайту photo-lol.com)

І це при тому, що з документами у всіх без винятку пасажирів корабля все було в порядку. За словами представників компанії, що організувала подорож, в усіх американців були російські візи, тож вони мали повне право висадитися на Чукотці.

А ось іще одне миле чукотське личко (фото з www.nexplorer.ru)
А ось іще одне миле чукотське личко (фото з www.nexplorer.ru)

Представники компанії також зазначили, що заборона російської влади висаджуватися на Чукотці американцям, є своєрідною відповіддю на санкції, введені у США та ЄС стосовно Росії. Така своєрідна помста остогидлим американцям від завжди лояльної російської влади! Справжнісінька трагедія, яку американцям не пережити...

Втім, згідно з коментарями представників прес-служби прикордонного управління ФСБ по Чукотському округу, які, як завжди, викладають зовсім іншу інформацію, у пасажирів корабля не було всіх необхідних документів, які б дозволяли їм зійти на російський берег.

Отож знайомства з чукчами в американців не вийшло. Невелика втрата, хоча, з іншого боку, цікаво було б глянути, як живуть сьогодні кочові племена – як-не-як, лише невелика частина чукотського народу зараз веде осілий спосіб життя. Для більшості ж рідним залишається кочування.

Джерело: http://9tv.co.il/news/2014/07/29/181596.html

Інші новини розділу