Вчені спіймали гігантську літаючу комаху Автор: lesya · Опубліковано: 28.07.2014 23:50 · Розділ: Природа

Невтішна новина для тих, хто страждає інсектофобією чи боязню комах: недавно вчені-ентомологи виявили вид комах, що здатні налякати навіть людину здравомислячу, яка ніякими фобіями не страждає. Виявлений вченими вид – найбільший серед літаючих комах, що сьогодні живуть на Землі.

Одну таку гігантську комаху їм цими днями вдалося спіймати. Її було виявлено на території провінції Сичуань, розташованої на півдні центральної частини Китаю.

Комаха і справді гігантська - розмах крил цієї огидної істоти перевищує двадцять один сантиметр (21.01 сантиметра). За даними ентомологів, виявлений ними вид комах належить до сімейства коридалідів. Інформація про це з’явилася на сторінках видання The Daily Mirror.

Розмах крил гіганта - 21 сантиметр (фото взято з сайту nmgazeta.ru)
Розмах крил гіганта - 21 сантиметр (фото взято з сайту nmgazeta.ru)

До цього часу першість серед літаючих комах належала південноамериканським бабкам, розмахом крил яких ненабагато перевищує дев’ятнадцять сантиметрів.

Що ж стосується виявленого монстра, то він не лише дивує вчених та увесь світ своїми гігантськими розмірами, комаха вселяє страх величезними міцними щелепами та клешнями. Виявлену істоту було передано до Музею комах Китайської народної республіки.

Коридаліди, хоч зовні й скидаються на бабок, все ж належать до іншої групи комах – до сімейства вислокрилих. Мешкають вони на території Китаю, у В'єтнамі та Індії. Для людини ці комахи загрози не несуть, за винятком хіба що жахливого смороду, який випускають, як тільки чують наближення небезпеки.

Теоретично крил такої комахи вистачить для того, щоб повністю вкрити обличчя. Ось лише щелепи цих комах настільки слабкі, що вони, попри свої розміри, навіть не здатні прокусити людську шкіру.

Отож Ніколь Кідман може преспокійно подорожувати Китаєм, незважаючи навіть на власну інсектофобію: гігантські комахи їй не зашкодять. Та все одно не надто приємно, коли на тебе летить величезний комашиний монстр. Та ще й смердючий!

Є люди, які душі не чаять в комахах (фото з сайту nmgazeta.ru)
Є люди, які душі не чаять в комахах (фото з сайту nmgazeta.ru)


Втім, від коридалідів чимало користі – вони не можуть мешкати у водах з низьким чи високим рівнем кислотності, що дозволяє використовувати їх в якості хімічних аналізаторів; також цей вид може служити індикатором чистоти води.

Джерело: http://www.internovosti.ru/text/?id=88173

Інші новини розділу