У Києві відкрили музей Володимира Висоцького Автор: lesya · Опубліковано: 28.07.2014 16:23 · Розділ: Культура

Володимир Висоцький
Володимир Висоцький

Цими днями у Києві було відрито музей, присвячений легендарному радянському виконавцю Володимиру Висоцькому. Церемонія відкриття музею відбулася в річницю смерті знаменитого виконавця.

Втім, назвати музеєм оригінальну експозицію, що цими днями з’явилася в столиці України, досить складно. Все скоріше скидається на якусь тематичну квартирну вечірку: рідкісні фото, музика, що звучить з платівок, якась особлива атмосфера…

Перша виставка отримала назву «Володимир Висоцький. Рідкісні фотографії Аркадія Гершмана». Як випливає з назви, основний акцент експозиція робить на рідкісних знімках поета і актора, що до цього часу були частиною приватної колекції. Ці знімки в сімдесятих роках минулого століття використовувалися для оформлення конвертів платівок фірми «Мелодія», на яких були записані авторські пісні Висоцького. За словами організаторів виставки, оглянути унікальні фотографії відвідувачі зможуть до двадцятого січня наступного року.

На урочистій церемонії відкриття музею були присутні особливі гості. Серед них - Михайло Кальницький, дослідник, що займається київською старовиною. Власне, він і розповів, як Володимир Висоцький полюбляв концерти в Києві, а також про те, що у легендарного поета було київське коріння. Був тут і Всеволод Ковтун, редактор проекту «Висоцький: час, спадщина, доля». Не пропустив події і близький друг Володимира Ігор Бровін.

Відвідати унікальну виставку можна за адресом Воздвиженська, 40. Щоб уникнути зайвих домислів та пікантних запитань, організатори виставки одразу обмовилися, що відкрили галерею в цей нелегкий для України час цілком випадково, зовсім не виступаючи і закликом до боротьби, який неодноразово висловлював у своїх піснях Володимир Висоцький.

Для багатьох з нас Володимир Висоцький відомий як виконавець власних пісень. Однак він в першу чергу був актором, і актором театру. Попри те, що він знімався в радянському кіно (знаменитий серіал «Місце зустрічі змінити не можна», картина «Маленькі трагедії», фільм «Хазяїн тайги», стрічки «Вертикаль» та «Служили два товариші»), він виконав ще й десятки ролей в театрі, зігравши в тім числі й омріяну для більшості акторів театру роль Гамлета. Висоцький був лауреатом Державної премії СРСР.

Попри свій незаперечний талант, Володимир був постаттю неоднозначною. У нього неодноразово були сутички з законом, та й сам Висоцький страждав від наркотичної і алкогольної залежності.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?