Як заставити людину зробити те, що ви хочете Автор: lesya · Опубліковано: 28.07.2014 14:49 · Розділ: Психологія

Якщо ми говоримо про маніпуляцію іншими, то асоціації, що зринають в нашому мозку, досить-таки негативні. Насправді ж маніпуляція далеко не завжди річ погана, особливо якщо ви ставите перед собою благородні цілі. Але часто вона таїть в собі чималу загрозу, тому дуже важливо навчитися розрізняти головні методи маніпулювання іншими: щоб і себе вберегти, й навчитися інших спонукати робити те, що вам потрібно.

При цьому описані нижче способи настільки прості й очевидні, що ви зможете самостійно ними оволодіти. Якщо ж раптом знадобиться допомога, ви завжди зможете пройти бесплатное обучение, при чому сьогодні є можливість оволодіти навіть гіпнозом – найбільш ефективною технікою маніпулювання.

1. Очевидне припущення. Найкраще розглянути цей випадок на прикладі студентів. Уявіть ситуацію: викладач говорить студентам речення наступного змісту: «Коли ви прийдете на наступну пару, ми зможемо вияснити, хто отримає іспит автоматом». Друга частина речення – момент, що становить інтерес для співрозмовника, адже кожного студента спокушає можливість отримати екзамен автоматом. В той же час перша частина речення – відверта маніпуляція, адже те, чи студент захоче прийти на пару, чи ні, навіть обговоренню не підлягає.

2. Наступний спосіб маніпулювати іншими, давно відомий і широко розрекламований, це «ефект трьох «так»». Перед тим, як запропонувати щось співрозмовнику, ви повинні виголосити як мінімум дві пропозиції, що точно викличуть ствердну відповідь. А тоді вже можете приступати до того, що необхідно зробити вам. Приклад: «Сьогодні ми зібралися з вами в цьому залі (так, дійсно), щоб підвести підсумки зробленого (ну так, підсумки) і обговорити наші плани на майбутнє (так, треба). І тому я прошу вас всіх вибрати керівника голосуванням».

Фото з сайту hacklive.ru
Фото з сайту hacklive.ru

3. Використовуйте слова-зв’язки: так, і, при цьому, тому що, отже, саме тому, чим-тим, звідси випливає – всі вони роблять наше мовлення логічним, що змушує аудиторію підсвідомо коритися тому, про що йде мова.

4. Вибір без вибору. Дуже поширений спосіб маніпуляції. Ви пропонуєте співрозмовнику «на вибір» два варіанти, при чому один з них – потрібний вам, а другий - зовсім неможливий або для людини неприємний.

5. Слова «ясно», «очевидно», «зрозуміло» надають логічності навіть найбільш незрозумілим пропозиціям. А якщо ви ще й говоритимете впевненим тоном…

6. Незавершена дія. Незавершена фраза чи дія викликає в людини цікавість, створюючи інтригу. І цей факт можна використовувати для маніпулювання іншими.

8. Пряме навіювання. Іноді з людьми краще говорити начистоту. Під кінець розмови прямо скажіть, чого ви хочете від співрозмовника, у такий спосіб ніби підводячи підсумки.


Інші новини розділу