Як правильно оформити освітлення в квартирі: 7 порад Автор: lesya · Опубліковано: 28.07.2014 13:53 · Розділ: Цікаві факти

Ні для кого не секрет, що освітлення кімнати чи приміщення відіграє дуже важливу роль при оформленні інтер’єру. Власне, саме від освітлення багато в чому залежить те, як ми почуватимемося: чи буде нам затишно, чи захочеться працювати, чи, може, навпаки, навколишня атмосфера давитиме на нас, викликаючи відчуття важкості та депресії. Отож купуючи люстри для дому та встановлюючи компактні бра, дуже важливо дотримуватися кількох простих правил.

1. Перед тим, як завішати стіни освітлювальними приборами, подумайте, що в інтер’єрі кімнати ви хотіли б виділити, а що приховати. Слід вирішити, скільки світла має бути в кімнаті, чи мають залишитися якісь місця затемненими тощо.

Фото з сайту www.design-remont.info
Фото з сайту www.design-remont.info

2. Вибираючи світильники, зверніть увагу на потужність: лампи не повинні засліплювати. Краще купити кілька приборів меншої потужності, ніж один мегапотужний, світло якого ражатиме очі. Використовуйте енергозберігаючі лампи – для офісних приміщень чи передпокою можна використовувати світильники, а для кімнати більше підійдуть люмінесцентні та світодіодні лампи. До речі, їх можна поєднувати з так званими диммерами – приборами, що дозволяють регулювати інтенсивність світла.

3. Встановлюйте освітлювальні прилади так, щоб вони не світили прямо в очі. Якщо лампа призначена для читання, розмістіть джерело світла збоку, ззаду або над головою. Настільну лампу на робочому місці краще розташувати зліва, при чому зробіть це так, щоб ні з висоти вашого зросту, ні з положення сидячи/лежачи ви лампи не бачили.

4. Саме освітлення має бути рівномірним і розсіяним. Ніяких глибоких тіней, хіба що таке допускає дизайнерська ідея. Освітлення в кімнаті має бути рівномірним і розсіяним.

5. Скажіть «ні» мерехтливому світлу. Часто мерехтіння характерне для люмінесцентних ламп, тому в одному приміщенні варто використовувати кілька таких приладів – вони компенсуватимуть одне одного, й мерехтіння стане менш помітним. При оформленні робочого місця використовувати люмінесцентні лампи не варто.

6. Вибираючи освітлювальні прибори, скористайтеся простою формулою: для традиційних ламп розжарювання на 1 м2 площі має приходитися 15-25 Вт світла, в галогенних світильниках - 23 Вт/м2, в люмінесцентних лампах - 5-7 Вт/м2.

7. Найкраще використовувати змішану систему освітлення – центральну люстру та кілька приладів для додаткового освітлення певних зон.


Інші новини розділу