Видобути кисень можна навіть з місячного ґрунту Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.08.2009 15:02 · Розділ: Цікаві факти

Вчені з Кембриджського університету повідомили, що їм вдалося створити технологію одержання кисню з місячного ґрунту. Свої результати вони представили на Конгресі міжнародного товариства теоретичної та прикладної хімії. В основі розробленої установки лежить процес, аналогічний звичайному електролізу. Роль катода тут виконує фрагмент місячної породи. Його поміщають в розчин хлориду кальцію при температурі близько 800 градусів за Цельсієм. В розчин також поміщається анод, виготовлений з титанату кальцію з добавками, які забезпечують електропровідність отриманого матеріалу.

Коли електричний струм проходить через розчин, оксиди металів, які містяться в місячній породі, втрачають негативно заряджені іони кисню, які рухаються від катода до анода. Віддаючи зайві електрони аноду, іони перетворюються на атоми кисню. За словами дослідників, лабораторні випробування нового методу за участю емуляції місячної породи JSC-1 показали, що на виробництво тонни кисню затрачується близько трьох тонн матеріалу.

Вразливим місцем нової технології є анод, який з часом зношується: він втрачає приблизно 3 см довжини за рік. Такі розрахунки були проведені на основі 150 годин безперервних випробувань.

За словами дослідників, теоретично, лише три генератори, висотою близько метра кожен, зможуть забезпечити населений пункт на місяці тоною кисню на рік (транспортування такої кількості кисню ракетами буде коштувати приблизно 100 мільйонів доларів). При цьому, вони будуть споживати приблизно 4,5 кіловата енергії. Вчені відзначають, що для завершення будівництва першого прототипу їм необхідно близько 16,5 мільйонів доларів.

Джерело rol.ru


Інші новини розділу