Вчений наївся глистів, щоб довести, що вони нешкідливі Автор: lesya · Опубліковано: 25.07.2014 14:37 · Розділ: Природа

Деякі вчені насправді одержимі тим, чим займаються. Іноді вони готові на все, щоб довести світові свою правоту.

Недавно, для прикладу, один канадський вчений спеціально наївся глистів (стрічкових гельмінтів), щоб довести всім іншим, що останні не несуть абсолютно ніякої загрози людині. Більше того, на думку вченого, кишкові паразити - це «старі добрі друзі» людства.

Відповідного висновку вчений дійшов разом з колегами з Канадського інституту передових досліджень після проведення чергового експерименту, результати якого з’являться в серпневому номері журналу Trends in Parasitology. Піддослідним став сам учений.

На сьогоднішній день прийнято думати, що черв'яки, які мешкають в травному тракті людей, несуть в собі загрозу для здоров’я людини. І в першу чергу вони витягують вітаміни з їжі, тоді як організму господаря замість повноцінної їжі доводиться втішатися безвітамінною масою, позбавленою поживних речовин.

Однак канадські вчені дотримуються іншої думки: вони вважають, що людям, які правильно харчуються й провадять здоровий спосіб життя, гельмінти аж ніяк зашкодити не можуть.

Щоб довести це припущення один з дослідників, Юлій Лукеш, проковтнув три плероцеркоїда стьожака широкого (Diphyllobothrium latum). Плероцеркоїдами називають паразитів на передостанній стадії розвитку. Саме на такій стадії вони живуть у м'язах риб, які для них є проміжними господарями. Власне, з’ївши погано просмажену рибу, чоловік і заразився гельмінтами. Щоправда, на відміну від більшості людей, цілком свідомо.

З трьома стьожковими черв’яками в кишечнику дослідник прожив близько року. За окремими підрахунками, вага кожного з черв’ячків повинна була сягати чотирьох метрів. Тоді чоловік пройшов обстеження, однак ніяких проблем зі здоров’ям у нього виявлено не було. Більше того, вчені навіть не виявили дефіциту вітаміну B12, який, як вважається, характерний для людей, заражених стьожаками.

Вчені переконують, що гельмінти, навпаки, несуть певну користь людству. Вони тримають наш імунітет в тонусі. Людство сотні років жило пліч-о-пліч з гельмінтами, позбувшись їх лише недавно. І наслідки такої «розлуки» можуть бути украй небажаними. Тому з цим ризикувати не варто, адже якщо людину різко позбавити глистів, вона може зіткнутися з дуже небезпечними і серйозними проблемами. Якими, вченим ще належить з'ясувати...

Джерело: http://www.infox.ru/science/human/2014/07/24/Uchyenyyy_naglotalsy.phtml

Інші новини розділу