Білок кальмара зв'яже комп'ютер з мозком та нервовою системою Автор: lesya · Опубліковано: 25.07.2014 12:04 · Розділ: Наука

В останні роки вчені дедалі більше зусиль докладають до вивчення взаємодії та взаємовпливів людини і різного роду комп’ютерних систем. Одним із напрямів цих досліджень є спроби з’єднати людину з комп’ютером, так, щоб можна було управляти нею за допомогою програм.

З медичної точки зору, якщо б це стало можливим, було б досить непогано, адже за допомогою комп’ютера люди б навчилися проникати у внутрішній світ інших людей, в їхню психіку, а спеціальні комп’ютерні програми могли б налаштувати організм на боротьбу зі смертельними, сьогодні невиліковними захворюваннями. Так, якщо б комп’ютери навчилися управляти імунною системою, то всього лише одна команда, й клітини, що захищають наш організм, за кілька годин знищили б клітини ракових пухлин. А ще зв’язок електроніки і живих клітин вивів би на новий рівень протезування, адже протез міг би ставати повноцінним органом. Втім, поки що все це на грані фантастики, і такі технології будуть винайдені ще не скоро. Проте вагомий крок на шляху до досягнення цієї мети вченими було зроблено.

Кальмар стане мостом між комп'ютером і мізками (фото з medusy.ru)
Кальмар стане мостом між комп'ютером і мізками (фото з medusy.ru)

До сьогоднішнього дня для того, щоб під’єднати високотехнологічні протези до нервової системи людини, необхідно було вживлювати пацієнту спеціалізовані електроди. Власне, ці електроди й виконували роль своєрідного моста між апаратною частиною протеза та нервовими тканинами.

Однак вся складність полягала в тому, що електронні системи здатні сприймати тільки негативно заряджені сигнали, тоді як живі клітини зчитують і віддають сигнали з електродів, заряджених як позитивно, так і негативно. Тому при використанні таких систем та інформація, яка переносилася позитивно зарядженими протонами, іонами калію, натрію та кальцію, втрачалася.

Але недавно вченим з Каліфорнійського університету в Ірвіні, схоже, вдалося знайти рішення цій проблемі. Вони виявили, що білок під назвою рефлектін (reflectin), який має дуже складну структуру, є прекрасним провідником позитивного електричного заряду. До речі, саме цей білок дозволяє кальмарам міняти колір своєї шкіри. Штучно синтезувати цей білок вчені навчилися ще раніше, а це означає, що тепер рефлектін зможе стати тим мостом, який зв'яже інформаційним комунікаційним каналом живі клітини та електроніку протезів, імплантатів та комп'ютерних систем.

Здатність білка переносити позитивно заряджені електричні частки вища, ніж в будь-якого штучно створеного матеріалу, а це означає, що його можна буде успішно використовувати при виробництві нових імплантатів, протезів та пристроїв інтерфейсу між комп'ютером і мозком. Завдяки рефлектіну, ці пристрої зможуть передавати і приймати весь спектр інформації, що курсує по нервових тканинах. Крім того, оскільки білок має біологічну природу походження, суттєво знизиться і ризик відторгнення чужорідних імплантатів.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.