Індійські хірурги видалили пацієнту 232 зуба Автор: lesya · Опубліковано: 24.07.2014 17:21 · Розділ: Медицина

Недавно мумбайським хірургам довелося провести унікальну і досить складну операцію – вони видалили з рота пацієнта двісті тридцять два зайвих зуба!

Пацієнтом індійських хірургів став сімнадцятирічний Ашик Гаваї (Ashik Gavai), у якого було виявлене дивне і рідкісне захворювання. Лікарі називають його складною одонтомою. У хворих цією недугою в роті утворюються зайві тверді тканини. Після операції в індійського підлітка залишилося всього двадцять вісім зубів – нормальна кількість для дорослої людини.

Приводом звернення до хірургів стала пухлина, яка утворилася з правого боку нижньої щелепи хворого. Як з’ясувалося, пухлина була зовсім не пухлиною, а лише «сховищем для майже двох з половиною сотень зайвих зубів. Досить складна операція тривала протягом семи годин, і хірурги постаралися, щоб обличчя хлопця залишилося без змін.

Коли пацієнт прибув у лікарню, лікарі оглянули його й вирішили, що операція буде доволі простою. Та коли вони взялися за справу, то зрозуміли, що застрягнуть в операційній на тривалий час: в роті хворого вони виявили силу силенну зубів, схожих на перлини, і взялися за їх видалення. Через кілька годин операції вони наткнулися на великий зуб, видалити який не вдавалося.

Тоді вони за допомогою бормашини роздробили утворення на дрібні частини і по витягли утворені фрагменти з рота Ашика. Операцію проводив один хірург і два асистента, при цьому стоматологи постаралися, щоб зовнішній вигляд хлопця в результаті операції не постраждав.

Операція тривала цілих сім годин (фото з сайту www.abc.net.au)
Операція тривала цілих сім годин (фото з сайту www.abc.net.au)

Медики розповіли, що випадок Ашика дійсно унікальний. Медична література містить інформацію про схожі випадки, але максимальна кількість зубів, яку доводилося видаляти з рота пацієнта, складала всього тридцять сім, зауважила Сунанда Діварі (Sunanda Dhiware), глава стоматологічного відділення, що проводила операцію.

А все почалося півтора роки тому. Хлопця, сім’я якого мешкає в невеликому селі, почав турбувати біль в щелепі. Далі він помітив, що в роті сформувалася пухлина. Родичі хлопця звернулися до місцевих медиків, оскільки побоювалися, що пухлина може виявитися злоякісною й становити серйозну загрозу життю хлопця. Але ті виявилися безсилими в боротьбі з таємничим захворюванням, тож сім’ї довелося везти хлопця в Мумбай, де його повністю вилікували.

Джерело: http://www.tert.am/ru/news/2014/07/24/teeth/

Інші новини розділу