У США успішно випробували самонавідні кулі Автор: lesya · Опубліковано: 23.07.2014 23:22 · Розділ: Нові технології

Схоже, вже в недалекому майбутньому снайпером зможе стати кожен. І для цього не знадобиться ні ідеальний зір, ні багаторічне відточування власної майстерності. Все, що потрібно, щоб з максимальною точністю влучити в ціль, це куля, розроблена американськими фахівцями, снайперська гвинтівка та спеціальна оптична система.

«Розумні» кулі, розроблені Агентством з перспективних оборонних науково-дослідних розробок США (DARPA), були представлені ще два роки тому, у 2012-му році, але тепер їх суттєво удосконалили.

На сьогоднішній день спеціалісти агентства вже провели перше успішне тестування куль п’ятдесятого калібру.

На відеоролику, опублікованому представниками компанії на YouTube, демонструється, як снаряд, що початково рухався по невірній траєкторіїї, самостійно змінює свій шлях, в кінцевому результаті влучаючи в ціль.

У даному контексті відзначимо, що розробка кулі стала частиною програми EXACTO, спрямованої на створення системи, яка б робила снайперську стрільбу безпечною та максимально точною.

Самонавідна куля зробить снайперів мегавлучними (фото з сайту www.vokrugsveta.ru)
Самонавідна куля зробить снайперів мегавлучними (фото з сайту www.vokrugsveta.ru)

Програма стартувала восени 2008 року. З часу демонстрації прототипу розумної кулі пройшло два роки, і за цей час агентство добряче вдосконалило власну технологію.

Система EXACTO складається з крупнокаліберної гвинтівки, керованої кулі та спеціальної оптичної системи наведення, яка стежить за траєкторією руху кулі та направляє її до цілі. Система керує кулею не лише за умов ідеальної погоди: вона здатна вираховувати траєкторією і в умовах сильного вітру та піщаної бурі – так, щоб куля точно влучила в ціль.

Розробники смертельного винаходу твердять, що снайпери з такими оптичними системами зможуть влучати в ціль практично за будь-яких умов, навіть якщо ця ціль не припиняє рухатися.

При цьому вороги не зможуть виявити точного місця розташування снайпера, оскільки куля змінюватиме траєкторію руху в польоті. А ще такі кулі вражатимуть ціль на набагато більшій дистанції – з відстані семи кілометрів, в той час як у випадку зі звичайними снарядами влучити в ціль на відстані двох кілометрів не те що дуже складно, а практично неможливо.

В умовах війни така зброя даватиме вагому перевагу над ворогом, якщо раптом не опиниться у ворожих руках. На даний час на озброєнні різних країн світу є тільки самонавідні ракети.


Джерело: http://www.topnews.ru/news_id_69544.html

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.