Любителі хильнути зайвого виявилися найбільш шанованими людьми Автор: lesya · Опубліковано: 23.07.2014 21:57 · Розділ: Наука

Досить цікаве дослідження провели недавно канадські вчені, результати якого виявилися доволі несподіваними. Те, що вони з’ясували, змусить світ переглянути методику боротьби з алкоголізмом, переконані фахівці.

Несподівано для всіх в результаті проведеного дослідження виявилося, що п’яниці (не плутайте з алкоголіками) в оточуючих викликають не зневагу, а… повагу. Так, саме люди, що систематично зловживають алкоголем, виявилися найбільш шанованими людьми. Крім того, вони займають вельми високий соціальний статус.

Спеціальне дослідження проводилося з ініціативи вчених Торонто з Центру Канади, діяльність якого спрямована на вирішення проблем наркоманії та психічного здоров'я.

В результаті проведеного опитування з’ясувалося, що ті люди, які зловживають алкоголем, займають вищий соціальний статус та користуються більшою повагою, ніж ті, хто відмовивя від алкоголю взагалі.

Поштовхом для проведення дослідження стало бажання з’ясувати, як частота та кількість вживаного алкоголю може впливати на думку друзів. І виявилося, що цей вплив… позитивний.

Парадоксально, але факт: зловживання спиртними напоями в сучасному суспільстві не лише не засуджується, але й заохочується.

Так, вчені виявили, що найбільшою повагою оточуючих користуються чоловіки й жінки, що вживають алкоголь на постійній основі. Самі ж любителі хильнути зайвого займають вельми високий соціальний статус.

Зокрема, чоловіків, які частенько вживають алкоголь, однолітки поважали куди більше, ніж своїх непитущих друзів. І саме їх вважали найбільш популярними.

Як не дивно, аналогічна ситуація з жінками: представниці прекрасної статі, що полюбляють спиртні напої, теж вважалися більш шанованими.

Отримавши такі несподівані результати, вчені переконують, що вони допоможуть при складанні просвітницьких програм, спрямованих на боротьбу зі зловживанням алкоголем - страшною хворобою двадцять першого століття.

Повні результати свого дослідження вчені мають намір опублікувати вже в жовтні цього року на сторінках наукового журналу «Аддиктивна поведінка».

І на завершення додамо: в опитуванні вчених взяло участь триста п’ятдесят сім респондентів. Здебільшого це молоді люди, представники обох статей, що входять до компаній, які полюбляють випити, тому й результати експерименту можуть бути трохи однобічними.

Джерело: http://topnovosti.com/news/31679-ucheny-e-p-yanitsy-okazalis-samy-mi-uvazhaemy-mi-lyud-mi

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.