Airbus замінить авіакрісла велосипедними сидіннями Автор: lesya · Опубліковано: 23.07.2014 18:47 · Розділ: Нові технології

Досить цікаву технологію недавно запатентувала компанія Airbus, що спеціалізується на бюджетних авіарейсах. Мінімальними зручностями за мінімальні гроші компанія вирішила не обмежуватися, і недавно вона придбала патент на технологію, покликану ще більше здешевити авіаперельоти.

Патент дозволить розмістити в літаку набагато більше пасажирів, ніж це було раніше. Компанія придбала патент, але, як заявили представники, це зовсім не означає, що скоро ідеї з патенту втілюватимуться в життя. Просто у майбутньому вони, ймовірно, стануть досить прогресивним рішенням.

Надто зручними такі крісла не назвеш (фото з сайту http://www.kp.ru/daily/26256/3135567/)
Надто зручними такі крісла не назвеш (фото з сайту http://www.kp.ru/daily/26256/3135567/)


Отож, основне новаторство ідеї – в заміні досить громіздких авіакрісел компактними велосипедними сидіннями.

Такі крісла не матимуть спинок, але підлокітники все ж залишаться. Не буде тут і столиків для обідів.

Велосипедні сідла кріпляться до стрижня, розташовані горизонтально, і можуть підніматися у вертикальне положення, якщо на них ніхто не сидить.

Деякі користувач скептично зауважують, що винахідник міг би піти далі: прикріпити, наприклад, педалі, й тоді б під час перельоту можна було б виробляти електрику чи, для прикладу, зганяти зайвий жир. А ще інші переконані, що після придбання патенту компанію Airbus чекає Шнобелівська премія.

Та як би там не було, велосипедні сидіння дозволять на тій самій площі розмістити на тридцять відсотків більше пасажирів. Щоправда, такі сидіння можна встановлювати лише для рейсів економ-класу та для перельотів, тривалість яких не перевищує трьох годин.

До речі, ідея зменшити розміри крісел за рахунок відмови від деяких зручностей, у компанії з’являлася й раніше. Ще три роки тому експертний склад авіаперевізника запропонував ергономічні авіаційні сидіння, в яких, однак, все-таки залишалася спинка.

Ще один варіант – уже від німецьких авіаперевізників – пропонує встановлювати в літаках крісла на зразок вагонних плацкартів. Такі крісла стануть ідеальними для тривалих авіаперельотів.

Щоправда, на відміну від вагонів поїздів, до яких ми звикли, в літаку полички розташовуватимуться в три ряди. Ось лише прищіпати ремені безпеки слід буде на всю подорож, щоб раптом не злетіти з верхньої полички вниз.

Втім, переліт в "лежачих" літаках явно не назвеш економним: експерти прогнозують, що таке розміщення крісел підніме вартість квитків в середньому на дві сотні доларів.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.