Інтелект назвали перешкодою для вивчення іноземної Автор: lesya · Опубліковано: 22.07.2014 21:34 · Розділ: Освіта

Несподіваний факт недавно з’ясували американські вчені: в ході проведення одного з досліджень вони виявили, що головною перешкодою на шляху до вивчення іноземних мов може стати… інтелект. Саме тому, переконують експерти, дорослим тяжче вивчати мову, ніж дітям.

Під час дослідження виявилося, що чим більше зусиль учасники експерименту докладали до вивчення мов, тим тяжче їм це давалося. Результати дослідження опубліковані на сторінках журналу PLoS One.

Лінгвістами вже давно було помічено, що діти набагато легше схоплюють складну граматику та численні виключення з правил в іноземній мові (на кшталт «йду - йшов» в українській або go-went-gone в англійській мові), швидше починають використовувати їх у мовленні.

Що ж стосується дорослих, то їм вивчати мову важче саме тому, що всі психічні ресурси префронтальної кори мозку кинуті на вивчення іноземної мови. І ця ділянка мозку «глушить» роботу інших механізмів, що ґрунтуються більше на інтуїції. Відповідне дослідження проводилося під керівництвом Емі Фінн (Amy Finn) з Інституту досліджень мозку при Массачусетському технологічному інституті.

Щоб перевірити свою гіпотезу, Емі навіть придумала дев'ять двоскладових слів – на неіснуючій мові (приміром, глок куздра), розбивши їх на три граматичні категорії.

Учасникам експерименту давали слухати ці слова протягом десяти хвилин. Піддослідних розділили на три групи – одних попросили не концентруватися на вивченні слів і не займатися аналізом почутого, іншим же під час експерименту пропонували вирішувати кросворд або намалювати картинку. Решті учасникам запропонували визначити всі слова, які вони зможуть розчути.

Всі учасники дослідження виконали завдання з однаковими результатами. Старанні продемонстрували трохи кращий рівень розуміння слів.

Далі вони повинні були відрізнити правильну послідовність слів, почутих під час першого завдання, від неправильних. Результати були аналогічними.

Та коли учасникам дослідження довелося пройти тест на розуміння граматики, під час якого їм показували три слова, одне з яких учасникам раніше не зустрічалося, але яке при цьому легко вписувалося в ту чи іншу категорію, результати виявилися трохи іншими. Старанні учасники продемонстрували набагато гірші результати, ніж ті, хто відволікався під час прослуховування слів.

Отримані результати ще раз підтвердили, що під час вивчення іноземних мов задіяні два механізми пам’яті - вербальна, яка зберігає знання і факти, допомагає розширювати словниковий запас і запам'ятовувати граматичні правила, та процедурна, спрямована на інтуїтивні дії людини, які вона робить, не замислюючись. Остання й відповідає за швидке застосування складної граматики.

Дорослі ж користуються вербальною пам’яттю, а це заважає їм почати розмовляти. Тому при вивченні іноземної іноді краще відволікатися на сторонні справи, щоб увімкнути інші механізми.

Джерело: http://lenta.ru/

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.