Працівники ЛАЗу вимагають повернення 7 млн. доларів зарплати Автор: Lussilda · Опубліковано: 22.01.2009 15:27 · Розділ: Суспільство

21 січня близько 150 працівників Львівського автобусного заводу зібралися під стінами Генерального консульства Росії. Пікетувальники вимагали від дипломатів, аби вони вплинули на власників ЛАЗу, громадян Росії братів Олега та Ігоря Чуркіних, так як заборгованість по зарплаті працівникам сягнула вже 7 млн. доларів.

За словами головного конструктора проекту по міських автобусах ЛАЗу Володимира Будзана, протягом 2008 року завод виготовив 68 автобусів. Їх лише необхідно продати, і тоді проблема із заборгованістю буде вирішена.

Як раніше повідомлялося в ЗМІ, минулого тижня відбулася розмова між головою Львівської ОДА Миколою Кмітем та першим заступником прокурора Львівської області Богданом Татарином. Останній пообіцяв взяти під особистий контроль ситуацію на ЛАЗі.

Проблема із виплатою заробітної плати працівникам ЛАЗу відома Губернатру також із зустрічі Володимира Будзана та Миколи Кмітя. «Я особисто приходив до нього на прийом. В червні нам дали зарплати за березень і на цьому все закінчилося. В п’ятницю 23 січня ми пікетуватимемо обласну адміністрацію. Ми подали заявку на безстрокове пікетування, тобто ми в будь який день можемо продовжувати свої акції», — повідомив Будзан.

Відомо, що в обласній раді вже створена тимчасова комісія, що займається питаннями розслідування даної ситуації. За словами голови комісії - депутата облради Степана Давидяка, перевірка підприємства з'ясувала, що на базі ЛАЗу створено кілька підприємств, які перебувають на грані банкрутства. "Я розмовляв з Ігорем Чуркиним з питання заборгованості, і в мене склалося враження, що власник не має наміру добровільно погашати її",- заявив пан Давидяк.

Як повідомляє керівник прес-служби ЛАЗу Олена Муляк, причина такого великого боргу в тому, що Львівська міська рада відмовилася купувати новенькі автобуси та тролейбуси. «Ми шукаємо можливості погасити заборгованість», - підкреслила прес-секретар.

Нагадаємо, що в грудні Львівська ОДА та керівництво ЛАЗу визначили джерела погашення заборгованості працівникам заводу. Як пише PRESSTIME.COM.UA, спочатку міськрада погодилась купити тролейбус ЛАЗу за зниженою ціною – 1,125 млн. грн., і ці кошти мали скерувати на погашення заборгованості. Але відразу після переговорів міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що у міському бюджеті Львова не має грошей, щоб купити тролейбус у ЛАЗу. Але попри це, міськрада висловила наміри купити тролейбуси у Луцька. Це викликало здивування у ЛАЗівців.

Втім, пікет співробітників підприємства під стінами російського консуляту не приніс результатів. Простоявши близько години з плакатами на кшталт: «Росія, відповідай за росіян" чи "Поверніть завод в державну власність!", вони змушені були розійтися, пообіцявши продовжити пікет 23 січня.

Тим часом виробництво на ЛАЗі призупинене до 26 січня.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.