Старість робить людей більш упевненими у власній зовнішності Автор: lesya · Опубліковано: 21.07.2014 22:33 · Розділ: Суспільство

Сприйняття власної зовнішності з віком міняється, твердять вчені. Та й самі ми знаємо, що в підлітковому віці задоволеним власною зовнішністю бути дуже тяжко. Але згодом, в міру дорослішання, ми розуміємо, що ідеальних людей не буває, і що навіть наші недоліки іноді можуть бути достоїнствами. Але недавно виявилося, що навіть зрілий вік не дозволяє нам сповна насолоджуватися зовнішністю. І лише в старості те, як ми виглядаємо, починає приносити нам істинне задоволення.

Відповідне дослідження проводилося спеціалістами Інституту Геллапа і медичної компанії Healthways. В результаті вчені виявили, що ті особи, яким за шістдесят п’ять, набагато більше задоволені своєю зовнішністю, ніж в молодшому віці. Чому? Та тому, що у літньому віці вони набагато менше стежать за ідеалами краси, прийнятими у суспільстві. І така відмова від суспільних ідеалів дарує їм гармонію з самим собою і відчуття задоволення.

Сивина в бороду, біс в ребро: тепер зрозуміло, чому старі дідугани насмілюються залицятися до молодих дівчат (фото з сайту tlttimes.ru)
Сивина в бороду, біс в ребро: тепер зрозуміло, чому старі дідугани насмілюються залицятися до молодих дівчат (фото з сайту tlttimes.ru)


Всього в дослідженні взяло участь більше вісімдесяти тисяч американців. Щоб оцінити власну зовнішність, піддослідним пропонували п’ятибальну шкалу. Вибираючи ту чи іншу оцінку, вони повинні були дати відповідь на запитання, чи подобається їм їхній зовнішній вигляд. Ті учасники експерименту, яким виповнилося шістдесят п’ять років, у більшості випадків оцінювали себе найвищим балом – чотири-п’ять. Їх було шістдесят шість відсотків.

Молоді люди у віці вісімнадцяти – тридцяти чотирьох років також були задоволені своєю зовнішністю – шістдесят один учасник зі ста ставив собі високу оцінку. Найменше задоволення власна зовнішність викликала у людей у віці тридцяти п’яти – шістдесяти чотирьох років. Напевне, тут позначився початок старіння та пов’язані з ним кризові періоди.

Крім того, сприйняття власної зовнішності залежить і від статі. Чоловікам з усіх вікових категорій зовнішній вигляд подобався більше, ніж жінкам.

Показники також залежали від статі. Чоловікам з усіх вікових категорій власний зовнішній вигляд подобався більше, ніж жінкам. Так, представники сильної статі набагато більше задоволені власною зовнішністю, ніж жінки того ж віку. І лише жінки, яким за вісімдесят п'ять, оцінили свою зовнішність вище, ніж чоловіки того ж віку.

Джерело: http://www.meddaily.ru/article/21jul2014/inolpri

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.