Експерти засумнівалися в автентичності полотен Малевича Автор: lesya · Опубліковано: 21.07.2014 20:03 · Розділ: Культура

Картини деяких художників продаються за такі суми, що в людей, далеких від мистецтва, вони, ці суми, викликають спантеличення (до речі, по секрету скажемо, у деяких митців теж). Справді, як можна заплатити мільйони доларів за якусь безглузду мазанину, яку намалювати може навіть не надто талановита дитина? Втім, щось та й є у тих картинах, а може, свою роль відіграє піар, але картини деяких митців не лише збирають мільйонні аудиторії, але й стають цікавим об’єктом для шахраїв.

В мистецькому світі недавно, для прикладу, знову розгорілися суперечки навколо картин знаменитого художника Казимира Малевича: деякі експерти вважають,що велика частина його творчого доробку – фальшивка.

В принципі, суперечки щодо автентичності робіт автора тривають досить давно, однак з новою силою вони розгорілися після того, як роботи автора було виставлено в рамках нової виставки «Тейт Модерн», яка відкрилася недавно.

Виставку було відкрито в Лондоні, і деякі її експонати знову викликали сумніви в низки мистецтвознавців. Вони переконані, що слід взяти на озброєння новаторські методи аналізу, щоб пересвідчитися, що усі твори, які приписують пензлю радянського авангардиста, дійсно йому належать.

«Видатний куратор закликає переглянути методи дослідження творів російського авангарду і їх перевірки на справжність, запевняючи, що Малевич за своє життя ніяк не міг написати стільки полотен», - пояснює журналіст Нік Кларк.

Точильщик, Казимир Малевич (фото з сайту www.wikiart.org)
Точильщик, Казимир Малевич (фото з сайту www.wikiart.org)

Власниця московської художньої галереї «Елізіум» Марина Молчанова підтвердила, що для визначення автентичності полотен митця міжнародний рада експертів повинна була зібрати істориків мистецтва та директорів провідних музеїв.

Трохи раніше сумнівам піддали авторство робіт, репродукції яких увійшли до книг Malevich Paints: the Seeing Eye. Лондонський арт-дилер Джеймс Баттеруік переконаний, що з усіх картин, написаних маслом,що увійшли до збірника, дві точно написані не Малевичем, а ще вісім, можливо, писав не він.

Однак у автора книги Патриції Рейлінг такі заявки викликали справжнє обурення. Вона твердить, що всі роботи, що увійшли до збірника, піддавалися ретельному науковому аналізу.

Та й представники лондонської галереї «Тейт» запевнили, що автентичність виставлених творів ніяких сумнівів викликати не повинна.

Джерело: http://www.inopressa.ru/article/17Jul2014/independent/art.html

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?