В Китаї виявлено гарно збережені рештки птерозавра Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.08.2009 15:41 · Розділ: Наука

Птерозавр Jeholopterus ningchengensis мав своєрідні крила, волосся та кігті. З такими висновками виступили палеонтологи з Національного музею федерального університету Ріо-де-Жанейро (Museu Nacional da Universidade Federal do Rio de Janeiro), що знайшли скам'янілі рештки древнього створіння у відкладах Даохугоу (Daohugou Beds).

Аналіз скам'янілості стародавнього ящера показав, що з моменту його смерті пройшло близько 140-130 мільйонів років, тобто жив він у пізньому юрському періоді. Палеонтологи вважають, що останки ящера добре збереглися, тому що після смерті він потрапив у річку або озеро. J. ningchengensis був теплокровною твариною. Будова його зубів свідчить про те, що він, швидше за все, харчувався комахами. Кігті "розповіли" бразильцям про здатність доісторичної тварини лазити по деревах і, можливо, навіть жити на них.

Фото взято з сайту newsland.ru
Фото взято з сайту newsland.ru

Сам птерозавр був приблизно 30 сантиметрів у довжину, розмах його крил сягав 90 см. "Ми встановили, що кістки та м'які тканини ящера були абсолютно унікальними і несхожими на подібні тканини сучасних тварин", - розповідає один з авторів роботи Александер Келлнер (Alexander Kellner). Але не це найбільше здивувало вчених. Набагато цікавішою виявилася будова крил. Складна мембрана, розташована між тулубом і пальцями тварини, була тришаровим переплетенням волокон, які перетиналися під різними кутами і утворювали свого роду сітку. J. ningchengensis міг також перебудовувати мембрану крил, щоб домогтися необхідних характеристик польоту.

Ще одна особливість вразила бразильських палеонтологів: тіло і частину крил птерозавра покривали. .. волоски. Раніше вони вважалися пір'ям, однак зараз Келлнер і його колеги стверджують, що нічого схожого на пір'я сучасних птахів у птерозаврів не було. Можливо, волосяні покриви допомагали ящерам підтримувати температуру тіла.

"Відкриття трьох шарів різноспрямованих волокон здивували мене більш за все, - говорить італійський палеонтолог Фабіо Далла Векка (Fabio Dalla Vecchia), один із світових експертів з птерозаврів. - Судячи з того, що раніше нічого подібного у птерозаврів не спостерігалося, можна підсумувати, що далеко не всі ящери могли похвалитися такими перевагами".

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.