Пацієнтів з імунною недостатністю лікуватимуть за допомогою трансплантації фекалій Автор: lesya · Опубліковано: 17.07.2014 15:03 · Розділ: Медицина

На сьогоднішній день медицині відомо чимало причин виникнення імунної недостатності. Одна з них - бактерія Clostridium difficile, що поселяється в нашому кишечнику і знижує імунітет, без якого наш організм не здатен протистояти вірусам та інфекційним захворюванням. Усунути причину виникнення імунної недостатності (у даному випадку мова йде про бактерію Clostridium difficile), допоможе фекальна трансплантація. Ця не надто приємна процедура дозволить усунути чимало проблем, переконані американські медики.

Суть винайденого американцями методу багато пояснень не потребує (назва говорить сама за себе): за допомогою ендоскопа в шлунково-кишковий тракт хворого медики вводитимуть розчин фекалій, взятих у здорової людини. В результаті мікробіом «перезавантажуватиметься», й мікрофлора кишечнику душе швидко нормалізується. Тепер, напевно, до рядів донорів крові та органів додадуться ще й донори фекалій…

Живіт може боліти з різних причин. Та й біль буває різним (фотографію взято з сайту www.fitodobro.ru)
Живіт може боліти з різних причин. Та й біль буває різним (фотографію взято з сайту www.fitodobro.ru)

Вчені пояснюють, що в останні десять років вони все частіше виявляють в організмі хворих клостридії – бактерії, що викликають діарею, різкий біль у животі, блювоту й підвищення температури. Ця бактерія досить стійка до медичних препаратів, і особливо від неї страждають люди з імунною недостатністю. За статистикою, саме бактерія C. diff є причиною майже двадцяти п’яти відсотків інфекцій, що вражають шлунково-кишковий тракт та які стійкі до впливу антибіотиків.

В результаті американські медики вирішили спробувати лікувати інфекцію іншим способом – трансплантацією фекалій. У їхньому дослідженні взяло участь сімдесят п’ять дорослих та п’ятеро дітей. Всі піддослідні страждали від імунної недостатності, однак її причини була різними: у когось це ВІЛ, в інших – стан після трансплантації органів. Також причиною імунної недостатності були онкологічні захворювання та низка інших факторів.

Трансплантація фекалій виявилася дуже ефективним способом. Фактично, вона допомогла 89% пацієнтів, які змогли повністю вилікуватися від бактерії. Та все ж для двох пацієнтів експеримент закінчився з летальним результатом. Втім, медики переконують, що трансплантація фекалій тут ні при чому, оскільки є ефективним і безпечним методом боротьби із бактерією Clostridium difficile.

Джерело: http://lenta.ru/news/2014/07/11/faecaltransp/

Інші новини розділу