Археологи виявили руїни будинку, де народився Веспасіан Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.08.2009 09:48 · Розділ: Цікаві факти

В Італії виявлено залишки сільського будинку, де з'явився на світ римський імператор Веспасіан. Руїни, вік яких становить близько двох тисяч років, виявили на відстані 130 кілометрів на північний схід від Риму. Комплекс займає площу 14 тисяч квадратних метрів і розташовується в центрі села Фалакрін - батьківщини імператора.

У резиденції, побудованої в I столітті, чудово збереглася підлога, викладена з мармуру неймовірної краси. Такий будинок міг належати тільки багатому чоловікові, що займав високе соціальне становище. Археологи вважають, що місце розташування вілли та її розкішне оздоблення свідчать про те, що Веспасіан народився саме тут, хоча визнають, що написів вони поки не виявили. За словами вчених, інших подібних будинків в окрузі немає. У ході розкопок, що тривали чотири роки, також були знайдені руїни місцевого некрополя.

Тит Флавій Веспасіан (17 листопада 9 року - 24 червня 79 року) - дев'ятий імператор Римської Імперії, засновник династії Флавіїв, один з найбільш діяльних та успішних принцепсів I століття. При Веспасіані почалося будівництво Колізею - амфітеатру, що вміщував 80 тисяч глядачів і став окрасою давнього Риму. Саме Веспасіан став автором крилатої фрази «Гроші не пахнуть», яку виголосив у відповідь на глузування, викликані введенням податку на громадські туалети.

Джерело science.compulenta.ru


Інші новини розділу