Джоан Роулінг зробила Гаррі Поттера героєм жовтої преси Автор: lesya · Опубліковано: 16.07.2014 19:55 · Розділ: Культура

Поки дещо збентежені фанати сумують з приводу того, що улюблена історія про улюбленого чарівника Гаррі Поттера дійшла кінця, авторка популярних книг Джоан Роулінг не дрімає: недавно вона опублікувала нову історію про змужнілого Гаррі Поттера. В цій історії вона вперше розказала читачам історію «хлопчика, який вижив».

Стиль нової роботи Роулінг кардинально відрізняється від усіх попередніх книг. Її останній твір написаний у стилі таблоїдної журналістики, тож він скидається радше на сатиру, ніж на серйозну роботу.

Продовження знаменитої серії книг про знаменитого чарівника написане у вигляді статті, опублікованої на сторінках вигаданого видання "Щоденний пророк", автором якої є вигадана журналістка Рита Скітер. У статті Рита ретельно описує гостей VIP-трибуни, що прийшли на чемпіонаті світу з квідичу.

Героєві статті Гаррі Поттеру вже тридцять чотири, і його скроні почала сріблити сивина. Але на носі дорослого вже чарівника сидять все ті ж круглі окуляри. Таємничості образу додає якийсь новий шрам на щоці, який, очевидно, Поттер отримав під час одного із завдань, спрямованих на боротьбу з мракобіссям.

Нове оповідання - сатира на жовту пресу (фото з www.bbc.co.uk/russian/)
Нове оповідання - сатира на жовту пресу (фото з www.bbc.co.uk/russian/)

«А може, його травма має якесь більш особисте походження, яке Поттер відчайдушно намагається приховати? Може, дружина прокляла його?», - роздумує Скітер.

Інший герой саги про Гаррі Поттера, Рон, у статті став завідувачем магазину чарівних товарів, а його дружина, Герміона, стала співробітницею департаменту магічного правопорядку. Подружжя виховує двох дітлахів.

Всіх трьох журналістка описала як «банду сумнозвісних чарівників, які вже давно перестали бути квітучими підлітками, яким вони були раніше, та яких все ще можна упізнати».

Останню книгу з серії про Гаррі Поттера було опубліковано ще сім років тому. Але, як твердять експерти, видавши продовження, Джоан мала на меті не просто порадувати шанувальників: підтекст тут куди глибший. Справді, історія, написана в стилі таблоїдної журналістики, більше скидається на сатиру на жовту пресу. Тим більше, що всі знають, як Роулінг недолюблює папараці.

Це й не дивно, адже після популярності, яка несподівано звалилася на голову письменниці, журналісти в буквальному сенсі стали переслідувати Джоан, і то переслідувати не поодинці, а цілими натовпами. Вони переступали допустимі межі, і письменниці іноді доводилося вдаватися до підтримки суду.

Приміром, в 2011 році письменниця змушена була звернутися за допомогою до представників комісії з питань етики в ЗМІ, після того, як виявила в рюкзаку п’ятирічної доньки записку від репортера.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?