Шведський професор написав майже три мільйони статей для "Вікіпедії" - практично 10% її матеріалу Автор: lesya · Опубліковано: 16.07.2014 15:02 · Розділ: Освіта

Алгоритм додає 10000 статей щодня
Алгоритм додає 10000 статей щодня

Один шведський професор недавно вирішив долучитися до справи просвітлення людства, якою ось уже багато років займається найбільша Інтернен-енциклопедія «Вікіпедія». Вчений вирішив поповнити архіви енциклопедії, написавши до неї нові статті. Що тут дивного, спитаєте ви? А те, що швед Сверкер Йоханссон (Sverker Johansson) створив для «Вікіпедії» майже три мільйони статей (а це близько десяти відсотків – 8.5 - всього її запасу).

На цьому вчений зупинятися не збирається – щодня він закидає в архіви енциклопедії ще близько десяти тисяч статей.

Ямна річ, зробити все це вручну професору не вдалося б і за все своє життя. Та куди там життя – навіть якщо б на день він писав по десять статей (що фізично неможливо), за рік в його архіві було б усього 3650 публікацій. До мільйона явно не дотягує!!!

Щоб поповнити базу енциклопедії, професор створив спеціальну програму. Алгоритм отримав назву Lsjbot, і він здатний аналізувати великі бази даних та інші цифрові джерела інформації, трансформуючи отриману інформацію у відповідності до вимог статей «Вікіпедії». Як уже зазначалося, це дозволяє щодня додавати до десяти тисяч нових статей.

Використовуючи програму-бот, Сверкер Йоханссон став автором величезної кількості статей, присвячених маловідомим видам тварин та рослин, серед яких метелики та жуки. А ще він розповів чимало інформації про міста на Філіппінах. Третина усіх статей вийшли на шведській мові, решта ж на двох версіях філіппінської мови, адже саме філіппінською розмовляє дружина професора Сверкера Йоханссона.

Щоб створити програму, професор витратив кілька місяців ретельної праці. Але тепер створений ним алгоритм дозволяє пристойно економити час. Ймовірно, програма колись зробить «Вікіпедію» тим, чим вона має бути: штукою, здатною розповісти людині практично про все.

Втім, деякі вчені засуджують створений шведом алгоритм. Така програма повністю витісняє творчість з процесу наповнення «Вікіпедії» матеріалом. Та й якість матеріалів залишає бажати кращого, в результаті чого статтями практично неможливо користуватися. Так, у таких статтях ви знайдете лише більш-менш вірну класифікацію тварин, але ось їхній опис буде відсутній. Та й статті вийшли невимовно нудні, зізнається сам Сверкер Йоханссон. Тим не менше, вони становлять неабияку цінність.

Поки що алгоритм далекий від ідеалу: програма обробляє лише інформацію, написану латиницею, однак цю проблему буде усунено.

Джерело: http://itc.ua/

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.