Киянин грабував банкомати за допомогою пінцета Автор: lesya · Опубліковано: 16.07.2014 13:48 · Розділ: Кримінал

Розвиток комп’ютерних технологій змінив наше життя, і ці зміни торкнулися практично усіх його сфер. І навіть грабіжники стали іншими: якщо колись вони замислювалися хіба що над тим, як непомітно пробратися в банк і відключити сигналізацію або різні там системи сповіщення поліції, то сьогодні вони стали куди винахідливішими: справді, навіщо всі ці панчохи, зброя, нерви та ризики, якщо можна тихо і непомітно пограбувати банк через банкомат.

Недавно спробу підірвати экономические показатели київських банків вирішив один киянин – цей комп’ютерний геній винайшов спосіб «пограбування» банку через банкомат, при цьому самі власники карток ані найменшої шкоди не зазнавали. Щоправда, генія-злочинця все-таки затримали – при черговій спробі витягти гроші з банкомату.

Що ж робив киянин? Він створив спеціальну комп’ютерну програму, яку «записав» на карту. Карта з носієм вірусу вставлялася в банкомат, подаючи у відділення запит на видачу готівки. Запит оброблявся, операція виконувалася, а на кінцевому етапі, коли гроші подавалися, але ще не виїжджали з банкомату, подавався запит про її відміну. При цьому запрошена сума вважалася невиданою, тому з рахунку клієнта не списувалася. Все, що залишалося зробити далі, це розсунути шторку банкомату і за допомогою пінцета витягти гроші.

Тридцятивосьмирічного злочинця було затримано у Святошинському районі. Він виявився самоучкою, і раніше вже неодноразово попадався за шахрайств – колись чоловік зчитував інформацію за допомогою скіммера. Тепер же вирішив, що винайдений ним спосіб набагато безпечніший.

У правоохоронних органах розповіли, що вид злочинів, про які йде мова, для України відносно новий. Він приходить до нас з-за кодону, і поки що боротися з кіберзлочинцями досить-таки важко, оскільки доводиться стежити практично за всіма Інтернет-новинками.

Частенько злочинці вирішують пограбувати користувачів за допомогою так званої рогатки – спеціального приладдя, яке затримує гроші у банкоматі на виході. Коли розлючений клієнт іде банк, щоб поскаржитися, що банкомат не видав грошей, крадії підходять до банкомату і без проблем знімають гроші.

А ще злочинці телефонують до людей, представляючись співробітниками банку, і просять їх назвати три цифри магнітної стрічки карти. За допомогою цього коду вони примудряються зняти з картки готівку. Тож будьте обережні!


Інші новини розділу