Вчені з'ясували, що у близьких друзів схожі гени Автор: lesya · Опубліковано: 15.07.2014 23:44 · Розділ: Наука

Цікавий факт недавно з’ясували вчені: виявляється, друзів ми вибираємо не просто так, не тільки через те, що нам людина подобається зовні, чи, для прикладу, у нас схожі інтереси. Виявляється, заводити дружбу з тією чи іншою людиною ми схильні генетично. Результати дослідження опубліковані на сторінках американського наукового видання Proceedings of the National Academy.

В результаті проведених досліджень та аналізів вчені дійшли висновку, що у близьких друзів набір генів схожий. Так, щоб було зрозуміліше, вчені пояснюють, що у двох близьких друзів кількість схожих генетичних маркерів майже така ж, як і у двох людей зі спільними прапрапрадідусем та прапрапрабабусею, хоча в реальності родичів у них може не бути. Й дуже часто таки нема.

У коментарях до отриманих результатів співавтор дослідження Ніколас Крістакіс, співробітник Єльського університету, зауважив, що наші друзі схожі на нас не лише зовні, але й генетично.

Фото взято з сайту vk.com
Фото взято з сайту vk.com

Щоправда, ця схожість є досить слабкою, пояснює професор Джеймс Фаулер з Каліфорнійського університету. Так, мова йде всього про один відсоток генетичних маркерів. І якщо нам ці результати можуть видатися безглуздими, то для еволюційної теорії вони мають дуже і дуже важливе значення.

У рамках дослідження вчені вивчали генетичний склад кількох тисяч незнайомців. Серед них – сотні пар людей, що перебували в тісних дружніх взаєминах, а також сотні пар незнайомців. Всього дослідженню піддали сотні тисяч генетичних маркерів, однак якогось єдиного гена «дружби» виявити не вдалося.

Що ж, сьогодні це може видатися неймовірним, але, може, в майбутньому ми вибиратимемо друзів шляхом проведення ДНК-аналізів? Так, навіщо витрачати такий дорогоцінний час на людей, які згодом виявляться порожніми всередині, чи просто не підійдуть нам в якості друзів, якщо можна зразу визначити коло потенційних товаришів, і вже з них вибирати тих, хто підійде на роль друга найбільше? Сьогодні ця теорія виглядає неймовірною, та хіба не такою ж неймовірною виглядали б припущення про ДНК-тести для наших предків ще кілька століть тому?... Напевне, такими ж.

А може, вчені навчаться виявляти людей, романтичні взаємини яких точно будуть вдалими? Замість того, щоб одружуватися, ви йтимете до вчених, і вони скажуть, чи варта шкурка вичинки, чи ні… Що ж, поживемо – побачимо...

Джерело: http://www.gazeta.ru/science/news/2014/07/15/n_6310213.shtml

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.