Вчені знайшли на Землі місце, де можна померти від ультрафіолету Автор: lesya · Опубліковано: 15.07.2014 17:58 · Розділ: Наука

Про користь ультрафіолетового випромінювання загалом сказано дуже багато. Найбільша з них – це стимуляція нашого організму до виробництва вітаміну D, який для нас є дуже корисним. Він зміцнює імунітет, підвищує загальну стійкість нашого організму, знижує загрозу виникнення раку і робить ще багато інших корисних речей. Саме тому лікарі радять нам якомога більше ніжитися на сонечку – його лагідне проміння може стати профілактикою багатьох захворювань і найкращими ліками для нашого організму.

Втім, все любить міру, і зловживати з ультрафіолетом не варто, інакше можна досягти цілком протилежного результату. Навіть зі смертельними наслідками.

Так, недавно вченими було виявлене місце, де дози випромінюваного ультрафіолету для людини смертельні. Рівень ультрафіолетового випромінювання тут шокував навіть самих учених.

Рекордно високий рівень випромінювання був виявлений німецькими та американськими вченими в Болівії. Так, на території болівійських Анд є місцина, де рівень ультрафіолетового випромінювання вчетверо вищий, ніж може пережити людина.

В принципі, результати дослідження для самих вчених виявилися доволі неочікуваними. Раніше такі високі рівні ультрафіолету фіксувалися в місцях з відкритими озоновими дірами, зокрема в Антарктиді. Тому виявити смертельний ультрафіолет в тропічному поясі на невеликій відстані від населених пунктів було для вчених несподіванкою.

Щоб провести низку відповідних спостережень, вчені встановили дозиметри на вершині вулкана Ліканкабур, а також поряд з озером Лагуна-Бланка. І якщо для людини індекс УФ в одинадцять балів вважається смертельним, то тут цей показник складає двадцять шість одиниць. А взимку 2003 року середні показники ультрафіолетового випромінювання 43,3 бали.

Вулкан Ліканкабур - смертельно небезпечна місцина (фото з сайту ru.wikipedia.org)
Вулкан Ліканкабур - смертельно небезпечна місцина (фото з сайту ru.wikipedia.org)

За словами вчених, настільки високий показник ультрафіолету міг бути викликаний збігом кількох несприятливих факторів. Приміром, озоновий шар міг зазнати пошкоджень в результаті викидів аерозолів під час бур і пожеж, а також потужного магнітного спалаху на Сонці.

На території України рівень ультрафіолетового випромінювання високий, і дорівнює він сімом-вісьмом балам.

Екстремально високий рівень УФ встановився у Венесуелі, а також низці африканських країн.

Джерело: http://fresh-news.org/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.