За старий картридж фанат заплатив сто тисяч доларів Автор: lesya · Опубліковано: 15.07.2014 13:14 · Розділ: Розваги

Це сьогодні слово «картридж» у більшості з нас асоціюється з принтерами та ксероксами, а ще якихось два десятиліття тому картриджами називали спеціальні мікросистеми, які вставлялися в ігрові приставки, дозволяючи з головою зануритися в захопливий світ перших комп’ютерних ігор.

Напевне, картриджи були в домі кожного в дев’яностих. Адже саме в цей час ринок Росії та країн СНД заполонили ігрові телевізійні приставки Dendy, які стали неофіційним клоном ігрової консолі третього покоління NES (Nintendo Entertainment System).

Сьогодні ситуація змінилася, і приставки, які багатьом на той час здавалися вершиною комп’ютерного мистецтва, відійшли у минуле, і переважна більшість з них опинилася на смітниках. А дарма: ймовірно, через кілька років ці раритетні ігрові консолі коштуватимуть мільйони.

Так, недавно, для прикладу, в рамках відомого американського аукціону eBay було продано незвичайний лот - унікальний картридж для телевізійної приставки NES, вартість якого склала… сто тисяч доларів!!! Щоправда, виручити таку суму за картридж з десятьма тисячами ігор навряд чи вдасться – вся справа в тому, що лот і справді унікальний. Картридж вийшов у світ обмеженим тиражем – всього сто шістнадцять екземплярів. Випустили цю партію в 1990-му, і, що головне, в роздрібну торгівлю екземпляр так і не надходив.

Справа в тому, що партію картриджів було випущено спеціально для конкурсу від Nintendo – записи ігор мали стати призами для переможців.

Старі картриджі можуть коштувати дорого
Старі картриджі можуть коштувати дорого

Унікальність виставленого на аукціоні картриджу, що отримав назву Nintendo World Championships, ще й у тому, що він містить одразу три гри! Для NES це справжній ексклюзив, хоча користувачів приставок Dendy навіть дев’ять тисяч ігор на одному картриджі не здивувала б. Рідкісний картридж включив гру Super Mario Bros, гонку Red Racer та легендарний Tetris.

До речі, власники лоту виявилися зовсім не зажерливими: вони заправили за унікальний картридж всього п’ять тисяч доларів, але вже через тиждень на теренах аукціону розгорілася справжнісінька війна. Всього було зроблено триста двадцять вісім ставок, і кінцева вартість лоту виросла до 99 902 доларів! Хто став власником унікального лоту, не повідомляється, але продавці сподіваються, що він обов’язково оплатить здійснену покупку.

До речі, за картридж можна було б виручити й більшу суму, якщо б з нього не була здерта наклейка, на місці якої виднілися сліди від клею та паперу.


Інші новини розділу

 • Неймовірні колекціонери та колекції світу

  Неймовірні колекціонери та колекції світу · Jane Holiday · 22.06.2017 12:14

  Ви завжди мріяли щось колекціонувати, але навіть не маєте уяви чому надати перевагу, до вашої уваги декілька варіантів неймовірних колекцій.


 • Рейтинг радіостанцій України

  Рейтинг радіостанцій України · Anastasia · 29.12.2016 19:01

  Звичка слухати радіо зранку під час сніданку або на роботі перевіряючи черговий звіт не покидає багатьох українців протягом років. Слухачі не втомлюються підіймати собі настрій та дізнаватися останні новини за допомогою радіохвиль і про це свідчить оприлюднений рейтинг.


 • Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії

  Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії · Марина Левицкая · 28.06.2016 20:12

  Ми звикли до спортивних змагань. Футбол, хокей, навіть керлінг - трансляції цих та інших чемпіонатів і сезонних ігор незмінно приковують до себе величезні армії уболівальників. Зізнайтеся, часом хочеться подивитися який-небудь фінал з футболу.


 • В Ірландії відбулася конференція рудих

  В Ірландії відбулася конференція рудих · lesya · 25.08.2015 14:39

  Цікавий і яскравий захід відбувся цими днями у Ірландії – тут зібралося разом близько двох тисяч рудоволосих людей. З’їхалися вони в селище Кросхейвен, що в графстві Корк, на конференцію рудих.


 • Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним"

  Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним" · lesya · 17.08.2015 12:00

  Вченими вже давно було доведено, що комп’ютерні ігри можуть бути корисними для дітей. Якщо стежити за часом, який дитина проводить за комп’ютером, можна витягти з ігор чимало користі: вони розвивають дитячу фантазію, моторику пальців, координацію рухів, логіку, пам’ять, музичний слух тощо. Але не варто забувати, що їх має бути в міру, інакше можна домогтися цілком протилежного ефекту.