Створено нову форму вуглецю Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.08.2009 11:24 · Розділ: Наука

Фізики з США та Канади створили нову форму вуглецю. Автори назвали матеріал багатошаровим епітаксійним графеном (БЕГ). Він складається з вуглецевих шарів, причому кожний шар розміщений під кутом 30 градусів по відношенню до нижнього шару. У графіті цей кут дорівнює 60 градусам. Вчені розповіли, що електрони в кожному шарі ведуть себе так, ніби інших прошарків не існує. Поки дослідники не з'ясували, в чому причина такої «незалежності».

Завдяки своїм незвичайним властивостям, новий матеріал може знайти широке застосування в електротехніці. Додаткова перевага БЕГ полягає в низькій вартості його виробництва. Матеріал отримують із карбіду кремнію, квадратний сантиметр якого коштує близько 100 доларів.

Дослідники активно вивчають нові форми вуглецю з 1985 року, коли був отриманий фулерен. У 1991 році з'явилися перші дані про нанотрубки. У 2004 році було отримано графен - шар атомів вуглецю товщиною один атом. У графені було виявлено безліч незамінних властивостей. Цей матеріал вважається найбільш твердим на Землі. Крім того, графен демонструє найвищу рухливість електронів з усіх твердих тіл.

Джерело strf.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.