Через 30 років таблетки замінять читання і навчання Автор: lesya · Опубліковано: 15.07.2014 09:11 · Розділ: Суспільство

Щоб досягти успіху в житті, нам необхідні знання. Ми повинні володіти інформацією, освоюючи все нові й нові галузі. Саме тому найбільшим ворогом людини, яка в житті хоче самореалізуватися, є ледачість.

Так, саме вона, ця примхлива звичка, змушує нас дивитися телевізор замість того, щоб прочитати книгу, сидіти в барі за пивом замість того, щоб піти у спортзал, і всяке таке інше. А є люди, які від природи не люблять читати. Ну не їхнє це заняття, а, на превеликий жаль, наша система освіти поки що, власне, й базується на читанні, адже практично всі знання ми здобуваємо в процесі читання.

А лише уявіть собі, як було б добре, якби ви, як в студентські роки перед екзаменом, поклавши книгу під подушку, на ранок несподівано виявили, що весь її вміст гарненько осів у вашій голові. Та ще й осів систематизовано.

Скоро це стане можливим, переконаний американський вчений з Массачусетського технологічного університету Ніколас Негропонте. Щоправда, не книга під подушкою стане для нас звичною реальністю, а таблетка, яка замінить і процес читання, і процес навчання в цілому.

До речі, до думки Ніколаса Негропонте прислухатися варто. Як-не-як, саме він ще в 1980 передбачив «смерть» комп’ютерної миші. І хоча поки що ми ще користуємося цим гаджетом, зовсім скоро він може зникнути з лиця землі. Адже вже сьогодні багато користувачів замінили мишу сенсорними екранами.

Випив таблетку - вивчив мову (фото з сайту http://kvedomosti.com/)
Випив таблетку - вивчив мову (фото з сайту http://kvedomosti.com/)


Тепер вчений переконаний, що десь через тридцять років людство втратить потребу в книгах. Готуватися до іспиту та поглинати нову інформацію можна буде в інший спосіб. Коротше кажучи, на зміну книгам прийдуть спеціальні таблетки.

Негропонте переконаний, що люди навчаться вбирати інформацію в прямому сенсі цього слова. Одна така пігулка, і людина зможе миттєво вивчити будь-яку іноземну мову чи потрібний матеріал для тестів або іспитів. Загалом, таблетки дозволять людині отримати будь-яку інформацію. Вчений пояснює, що потреба виникне тоді, як стандартних способів споживання інформації нам не вистачатиме. Так, ми живемо в еру інформаційних технологій, і скоро наших очей, носа та вух для сприйняття інформації буде недостатньо. І нам доведеться винайти новий спосіб даних.

До речі, думку вченого розділили і його колеги, які також вважають, що незабаром людині просто необхідно буде придумати новий спосіб отримання інформації.

Джерело: http://kvedomosti.com/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.