Як обманюють туристів за кордоном Автор: lesya · Опубліковано: 04.08.2014 14:29 · Розділ: Цікаві факти

Коли ви подорожуєте за кордон, то повинні розуміти, що вам знадобиться підвищена увага: на кожному кроці на вас чатує небезпека. Так-так, для місцевих жителів ви – мішок з грошима, і вони не пропустять можливості, щоб скористатися вашою некомпетентністю, незнанням мови та місцевості. А є й більш нахабні особи, які вдаються до відвертого грабежу. Отож роззявляти рота не варто, якщо ви не хочете залишитися без документів, грошей та засобів для існування. Ми розкажемо вам, чого слід остерігатися в тій чи іншій країні.

Італія та Іспанія. В цих країнах за вашими сумочками та барсетками найперше полюють байкери. Тому завбачливі туристи ніколи не носять сумок з боку проїжджої частини – так ви знизите ризик стати жертвою грабіжників. До речі, їхніми напарниками часто стають гіди.

Будьте напоготові, коли до вас раптом підійде місцевий житель, сказавши, що ви забруднилися морозивом чи несподівано розсипавшись компліментами: в секунді ока ви можете залишитися без нічого.

В Іспанії на вас може чатувати дивна трійця: до вас підійде турист, який попросить його сфотографувати. Та як тільки ви візьмете фотоапарата до рук, вас за рукав схопить поліцейський, який скаже, що фотокамера вкрадена. Одразу ж знайдеться і потерпілий, який підтвердить, що фотоапарат його, і в кінцевому результаті вам запропонують залагодити справу за «невелику» суму грошей.

Франція. Париж. Якщо ви їдете до Парижа і, як це роблять всі туристи, плануєте відправитися до Ейфелевої вежі, ніколи не беріть квітів з рук афрофранцузів. За квітку, «щиро» ними подаровану, через кілька метрів їхні «подільники» вимагатимуть з вас двадцять євро. Воно вам треба?

В інших туристичних містах Франції до вас може підійти двійко респектабельних людей, попросивши розміняти двадцять євро. Поки ви шукаєте потрібні купюри, один із шахраїв може попросити вас показати українські гроші – ніколи ж бо їх не бачив. І поки ви гордо демонструватимете національну валюту, з вашого гаманця щезне кількасот євро…

А ще французи розраховують на жадібність туристів. Тут частенько можуть оформити фокус з перснем – ви спокійно собі йдете, і тут до вас підходить хтось із місцевих жителів і показує перстень, що валяється у вас же під ногами. Каже, що він дорогоцінний, і пропонує поділитися. Приміром, ви йому - сто євро, а він відмовиться від претензій на знахідку. Чи треба говорити, що за сто євро ви купите звичайну біжутерію?

Туры в Италию на декабрь 2014
Туры в Италию на декабрь 2014


Купуючи в магазинах, ретельно перевіряйте чеки, адже сума в 2,35 євро може в кінцевому результаті перетворитися на 23,5. Якщо ви їдете в Італію, уважно перевіряйте рахунки в місцевих ресторанах – тут полюбляють дописати кілька страв, яких ви не замовляли. А ще тут розгулюють шахраї-гіди, які за екскурсію в Колізей візьмуть з вас вдвічі більше, ніж належить.

У Флоренції ваші кишені може очистити зграя невинних діточок, прикритих картонкою, на якій щось написано: поки ви намагатиметеся зрозуміти, чого вони від вас хочуть, ваші кишені безнадійно спустошуватимуться.

В якій країні ви б не були, будьте обережні з пунктами обміну валют: іноді за вами навіть можуть стежити в бінокль,щоб побачити, куди ви ховаєте гроші.

Єгипет. Класична витівка єгипетських гідів – вам пропонують залізти на верблюда за практично мізерну плату, а ось щоб злізти з нього, вам доведеться заплатити куди більше...


Інші новини розділу