Ватикан заборонить запрошувати на хрестини хрещених батьків Автор: lesya · Опубліковано: 11.07.2014 20:49 · Розділ: Релігія

В оригінальний спосіб Ватикан на чолі з Папою Римським Франциском І вирішив боротися з мафією: зовсім скоро тут можуть заборонити долучати до обрядів хрещення хрещених батьків. У такий спосіб церква сподівається послабити мафіозні зв’язки між кланами.

Ідею висунув один з архієпископів, що очолює церкву в одному з оплотів мафії на території Південній Італії. Він запропонував заборонити призначати хрещених батьків та матерів на релігійних церемоніях, щоправда, ця заборона повинна тривати лише десять років. За словами архієпископа, у такий спосіб вони зможуть уникнути «експлуатації» церкви з метою створення уз між мафіозними кланами.

Як пише журналістка The Daily Mail Ханна Робертс, мафіозні альянси часто створюються на церемоніях хрестин та конфірмації, а роль хрещеного батька - padrino - допомагає їм підтримувати зв’язки з наступним поколінням, зазначається у статті.

До речі, ідея заборонити запрошувати хрещених з’явилася в архієпископа після того, як Папа Римський повідомив про відлучення мафіозі та членів бандитських угруповань від церкви, причиною якого стали їхні злочини і діяння.

Власне, після цього архієпископ провінції Реджо-ді-Калабрія, яка на сьогоднішній день перебуває під контролем однієї з найбільш нещадних мафіозних організацій Італії– Ндрангета, Джузеппе Фьоріна Морозіні й вирішив обговорити це важливе, на його думку, питання з самим Папою. За словами архієпископа, Франциск досить відкрито сприйняв цю ідею, запропонувавши Морозіні обговорити її з іншими єпископами, а вже тоді повідомити йому про результат. Якщо більшість церковників сххвалять пропозицію, то, очевидно, підтвердить її й Папа.

Хрещені батьки в Італії опиняться під забороною (кадр з кінофільмуХрещений
Хрещені батьки в Італії опиняться під забороною (кадр з кінофільмуХрещений

До речі, трохи раніше Франциск прийняв інше досить важливе для церкви рішення – він визнав екзорцизм офіційним методом католицизму. Тепер канонічне церковне право повністю визнає діяльність священиків, які ведуть боротьбу з демонами. Вищим духовенством було затверджено статут Міжнародної асоціації екзорцистів, а це означає, що тепер така практика визнана ще і юридично.

До речі, Папа Римський Франциск І більше, ніж його попередники, розвиває ідею, що Сатана – це щось персоніфіковане. Папа все частіше у своїх промовах бесідує і згадує про найрізноманітніші підступи Диявола, які чатують на нас мало не на кожному кроці.

Джерело: http://www.inopressa.ru/article/04Jul2014/independent/francis.html

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.